Jak udržet mou pleť nadýchanou a pevnou Hero

Pravda a mýty o kyselině hyaluronové

Hydratační, omlazující, vyplňující, k dispozici v krémech nebo injekčně - kyselina hyaluronová je JEDNIČKOU mezi přípravky proti stárnutí. Jak je to s ní tedy doopravdy...

TIP
1

Kyselina hyaluronová je přírodní látka

Pravda: Kyselina hyaluronová je přítomna v celém těle. Vyskytuje se u lidí i zvířat, koncentruje se v kloubech, očích a pokožce. V biorozložitelné, biokompatibilní a biomimetické podobě se vyrábí v rámci biotechnologického procesu pomocí energie a baktérií.
TIP
2

Kyselina hyaluronová působí na několika úrovních

Pravda: Tato molekula funguje v pokožce jako houba, zachycuje vodu a tisícinásobně zvětšuje svůj objem. Proto je kyselina hyaluronová známá pro svůj vyplňující a hydratační účinek. V závislosti na velikosti může molekula pronikat různými vrstvami kůže a regenerovat a obnovovat je. Čím je molekula menší, tím hlouběji dokáže proniknout do kožních tkání. V pokožce poté tyto menší fragmenty kyseliny hyaluronové stimulují tělo, aby spolu s vlákny kolagenu produkovalo její vlastní verzi.
TIP
3

Hladina kyseliny hyaluronové je stálá

Nepravda: S věkem množství kyseliny hyaluronové v těle klesá. Tento pokles částečně vysvětluje dehydrataci a vrásky, které se ve starším věku objevují. Kolem 50 let klesne hladina kyseliny hyaluronové v těle přibližně na 50 %. Výsledkem je prohloubení jemných vrásek a tuhnutí pokožky.
TIP
4

Kyselina hyaluronová vyplňuje vrásky

Pravda: Kromě toho, že v mnoha krémech funguje jako hydratační látka, kyselina hyaluronová u starších typů pokožky slouží také jako látka proti stárnutí, která vyplňuje a povzbuzuje produkci kolagenu. Kosmetické přípravky uvádějí, zda ji obsahují, v seznamu složení.