5 mýtů o scrubbingu

Používání scrubů je nezbytné pro dokonalou pleť. Zbavíme-li se odumřelých kožních buněk, náš obličej a tělo se přirozeně rozzáří. Jen je třeba oddělit zrno od plev!

TIP
1

Používejte scrub dle typu pleti.

Pravda: Standardně je vhodné používat scrub jednou za týden. Platí zde ovšem určitá zlatá pravidla! Máte-li suchou nebo přecitlivělou pleť, omezte používání scrubu na jednou za dva nebo více týdnů. Nezapomínejte, že i suchá pleť potřebuje odstraňovat odumřelé kožní buňky. Ale jděte na to s rozvahou - masírujte jemně s pomocí šetrného scrubu. Pokud máte smíšenou nebo mastnou pleť, můžete scrub používat i dvakrát týdně.
TIP
2

Používání scrubů bolí.

Nepravda: Pokud používání scrubu bolí, pak je nutné vyměnit přípravek nebo jej používat méně často. Scrubbing obličeje a těla v žádném případě není zkouška vytrvalosti! Pokožka by neměla zrudnout ani byste neměli mít pocit napnutí či podráždění pokožky. Po scrubbingu nezapomeňte použít hydratační přípravek.
TIP
3

Scruby mají speciální složení.

Pravda: Vzhledem k tomu, že je scrub určen pro obličej, je vhodné vybírat jemné šetrné složení, které je ideálně hypoalergenní, protože pokožka obličeje je citlivější a tenčí než pokožka těla. To samé platí i o dekoltu a záňadří. U silnější pokožky těla lze použít hrubší scrub, a to zejména u drsnějších partií, jako např. rukou a nohou. To platí i pro paty a lokty!
TIP
4

Scruby si poradí s různými problémy.

Pravda: Scrubbing nejenže odstraňuje odumřelé kožní buňky, které dusí naši kůži, ale také podporuje obnovu buněk. Je-li pokožka zcela čistá, může snadno vstřebávat aktivní látky z přípravků péče o pleť. Scrubbing navíc zmírňuje vzhled zarostlých chloupků po jejich odstraňování a pečuje tak o dokonalou pleť.