Náš udržitelný růst

Naším závazkem je vyrábět kosmetiku udržitelnějším způsobem

V rámci programu udržitelnosti společnosti L’Oréal - Sharing Beauty With All, který byl zahájen v roce 2013, si skupina stanovila několik hmatatelných závazků s cílem transformovat svůj obchodní model ve prospěch inkluzivnějšího a zodpovědnějšího podnikání. Tyto závazky se týkají všech dopadů skupiny a zahrnují celý hodnotový řetězec – od návrhu produktů až po distribuci – včetně výrobního procesu a zajišťování surovin, rozvoje zaměstnanců a závazků vůči komunitám. L’Oréal Paris jako hlavní značka skupiny L'Oréal přímo, přispívá k těmto úspěchům.

 
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.cz/nas-udrzitelny-rust" }
Nas Udrzitelny Rust Elseve Sampony Alt

Závazek produktů Elseve

Vlajkovou lodí značky L’Oréal Paris v rámci úsilí v oblasti udržitelnosti je řada Elseve. Elseve dokazuje, že renomé šetrnosti vůči životnímu prostředí a inovativní produkty se vzájemně nevylučují. Vynakládá maximální úsilí s cílem minimalizovat svoje dopady na životní prostředí. Jaký je plán? Udržitelné obaly a udržitelnější složení. Postup je jednoduchý!

Optimalizace obalů

Do konce roku 2020 budou všechny šampóny a kondicionéry Elseve baleny v obalech ze 100% recyklovaného plastu (čímž se ušetří neuvěřitelných 7000 tun nového plastu, což představuje hmotnost celé Eiffelovky) a budou 100% recyklovatelné.

A co oblíbené složení produktů Elseve?

Díky nejnovější generaci technologie ko-emulze se k obalení vláken používají ty nejtenčí vrstvy mikro kapiček. To znamená, že se používá méně silikonu a zvyšuje se biologická rozložitelnost složení, aniž by bylo nutné je vyvíjet znovu (maska Elseve Mask Full Resist je např. již nyní biologicky rozložitelná z 97,5 %). Kromě toho přijímáme opatření, abychom zredukovali seznam ingrediencí včetně konzervačních látek a parfémových složek, přičemž usilujeme o koncentrovanější složení bez obsahu vody.

A co dál?

Opatření ve prospěch čistší a zelenější planety musí začít již v samotném prvopočátku: ve výrobním procesu. Elseve se vyrábí v uhlíkově neutrálním výrobním závodě, který 100% využívá obnovitelnou energii s nulovými emisemi CO2. Závod vlastně spotřebovává energii, která se získává díky novému využití odpadu z místního lesa.

Elseve stanovila základ toho, co se brzy stane globální normou udržitelnosti společnosti L’Oréal Paris. Jsme odhodláni postavit se výzvám, které pro nás planeta přichystala. Na viděnou v roce 2021, kdy se dozvíte více... zůstaňte ve spojení!

 
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.cz/nas-udrzitelny-rust" }
Brand Section Our Sustainable Growth Image 10
{ "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Home" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.cz/nas-udrzitelny-rust", "name": "nas udrzitelny rust" } } ] }