Citlivá pokožka - Naše zklidňující tipy Article

Jak změny ročních období ovlivňují naši pleť

Stejně jako naše tělo, i naše kůže se musí přizpůsobovat změnám souvisejícím se střídáním ročních období. Abychom ji udrželi ve formě, je důležité chápat její přirozený cyklus a v souladu s tím o ni pečovat.

Stejně jako roční období i u naší pokožky se střídají různé fáze. Chladné počasí, sluneční záření, klimatizace a vytápění - to vše může poškozovat naši pokožku, která je velmi citlivá na klimatické změny. Největší nápor pokožka prožívá s příchodem jara a podzimu. Během těchto přechodných fází, pro které je typické proměnlivé počasí, má pokožka více práce s přizpůsobováním se prostředí.
TIP
1

Podzim - přechodná fáze

Když už naši pokožku „nechrání“ opálení, přichází odveta v podobě problematické pleti: vrásky, suchá pleť, povislost, zarudnutí a v některých případech také zvýšená produkce kožního mazu. Pokožka působí bledě, ztrácí tonus a dehydruje se. Naše pokožka, unavená podzimními změnami, touží po péči, která obnoví její zář. Je na čase ji hýčkat osvěžujícími scruby, hydratačními textilními maskami a pěstícími kúrami.
TIP
2

Zima - hibernace naší pokožky

Během zimy je naše pokožka konfrontována s větrem, chladem a teplotními výkyvy, ke kterým dochází při přechodu z vytápěných budov do mrazivého počasí. Látková přeměna kůže je v útlumu, zpomaluje se krevní oběh a snižuje se obnova buněk. V důsledku toho může pokožka ztratit svoji zdravou zář. Naše pokožka potřebuje odpočinek. Žádá si intenzivnější hydrataci a zklidňující aktivní látky.
TIP
3

Jaro - nechte pokožku rozkvést

S příchodem jara se probouzí i naše pokožka. Chlad a kratší úseky slunečního svitu ji utlumily a nyní je na čase ji probrat. Po celou zimu na ni útočily toxiny a dráždily kožní alergie, a proto je nyní nejvhodnější doba použít scrub a důkladně pokožku vyčistit.
TIP
4

Léto - nebezpečné období

Pokožka potřebuje pro boj proti škodám způsobeným sluncem všechny prostředky: kožní maz se roztéká, póry jsou otevřené, pokožka se potí a potýká se s mastnými produkty. Nyní je klíčem důkladná hydratace! Jakmile slunce vystrčí růžky, je nutné vyměnit husté krémy za přípravky lehčí konzistence a udělat maximum pro ochranu pokožky před škodlivým UV zářením.