Deset rad pro úchvatný look bez make-upu

Nejraději byste se dnes obešla bez make-upu, rtěnky, tvářenky a řasenky? A stále být nádherná a sama sebou? Stačí se řídit těmito snadnými tipy.

Deset rad pro úchvatný look bez make-upu

Nejraději byste se dnes obešla bez make-upu, rtěnky, tvářenky a řasenky? A stále být nádherná a sama sebou? Stačí se řídit těmito snadnými tipy.

TIP
1

Čištění je klíčem k dokonalé pleti.

Čištění pleti provádějte ráno a večer. Patřičnou pozornost věnujte také očím. Používejte čisticí přípravek takové konzistence, která vyhovuje vašemu typu pleti - micelární vodu, mléko, olej apod. Šetrně otřete zbytky make-upu a další nečistoty, které se na obličeji během dne a noci nahromadily. Poznámka: Bez čištění pleti to prostě nejde!
TIP
2

Obličej očistěte pomocí scrubu na obličej.

Použitím scrubu rozjasníte pleť a sjednotíte tón pleti po celém dni, kdy byla pokožka vystavena nepříznivým vlivům (znečištění ovzduší, prach, kouř apod.). Scrub podpoří krevní oběh a pleť rozzáří. Pokožce také pomůže lépe vstřebávat další přípravky. Chcete-li docílit dokonalého vzhledu pleti, naneste na obličej jílovou masku, která zajistí hloubkové čištění a detoxikaci pokožky.
TIP
3

Broskvově dokonalou pleť je nezbytné hydratovat.

Poté naneste kvalitní hydratační přípravek vhodný pro váš typ pleti - pro smíšenou, suchou, mastnou, zralou apod. Dbejte na to, abyste na čistou a suchou pleť každý den aplikovali hydratační přípravek. Ať už v podobně krému, masky nebo séra - v každém případě přispěje ke kožní rovnováze. Proto hydratujte ráno i večer, abyste se vyhnuli mdlé pleti
TIP
4

Nějakou alternativu k make-upu? Tónovací a BB krém!

Tónovací krémy jsou takový Photoshop v kelímku. Vyhlazují vrásky a rozšířené póry a pleť zanechávají krásnou a hladkou. Pro dokonalou pleť použijte tónovací krém před BB krémem. BB krém sjednotí tón pleti a současně dodá pokožce hydrataci. Některé jsou vytvořeny tak, aby nahradily make-upy a hydratační přípravky. Stejně tak jako u make-upu, nanášejte je od středu obličeje a roztírejte směrem do stran.

TIP
5

Investujte do průsvitného, zmatňujícího sypkého pudru.

Tyto ultra jemné pudry jsou jemné na dotek, odstraňují nežádoucí lesk a zvýrazní kontury obličeje. Vzhledem k tomu, že jsou průsvitné, lze je použít na všechny odstíny pleti. Pleť zanechávají rozjasněnou a zářivou. Tip: Po použití BB krému použijte pudr pro celkové doladění vzhledu.
TIP
6

Ruce pryč!

Přestože si ruce pravidelně myjeme, nacházejí se na nich bakterie, které se mohou dotykem přenést na obličej. Snažte se proto obličeje dotýkat co nejméně. Snížíte tím pravděpodobnost vzniku pupínků a teček!
TIP
7

Pro krásný, svěží vzhled je velmi důležité je vyspat se do růžova.

Pro naši pleť není nic lepšího než kvalitní spánek. A to zejména jsme-li unavení a vystaveni stresu - životní styl se na obličeji velmi rychle projeví! Snažte se chodit spát každý den přibližně ve stejnou dobu tak, abyste si dopřáli 7 až 8 hodin spánku. Ložnice musí být příjemným místem odpočinku. Pokud ráno vypadáte vyčerpaně, přiložte si zaoblenou stranu chladné lžíce (můžete ji mít uloženou v chladničce) na tmavé kruhy nebo váčky pod očima.
TIP
8

Potraviny i nápoje, které konzumujeme, mají přímý vliv na naši pleť.

Chcete-li rozjasnit pleť, zařaďte do svého jídelníčku potraviny s obsahem beta-karotenu. Tato zelenina a ovoce vám dodá mírný nádech opálení! Vyhýbejte se nasyceným tukům, které se nachází v konzervovaném mase, pokrmech rychlého občerstvení a předpřipravených jídlech. Nezapomeňte každý den vypít alespoň 1,5 litru tekutin, abyste pleť hydratovali i zevnitř. Pijte raději bylinné či ovocné čaje a vodu. Omezte spotřebu alkoholu, který pokožku dehydruje a zanechává ji mdlou.

TIP
9

Napařování obličeje.

Napařování obličeje, které zvládnete i v domácích podmínkách, má mnoho různých benefitů v závislosti na tom, jaký esenciální olej zvolíte. Začněte vyčištěním pleti a aplikací scrubu na obličej. Do mísy nalijte vařící vodu. Nakapejte do ní několik kapek esenciálních olejů, abyste účinek napařování posílili. Nahněte se nad mísu a zakryjte si hlavu a ramena ručníkem. Napařování může začít. Po napaření osvěžte obličej termální vodou ve spreji. Póry budou po napaření otevřené, takže to je ideální okamžik pro aplikaci obličejové masky. Celou kúru nezapomeňte zakončit hydratačním přípravkem!
TIP
10

Masáž pro zdravě vyhlížející pleť.

Krok 1. Na hřbet (čisté) ruky naneste malé množství hydratačního přípravku. Přípravek nezahřívejte, aby si zachoval aktivní látky, které obsahuje. Krok 2. Druhou rukou naneste přípravek na tváře, čelo a krk.
Krok 3. Krouživými pohyby od středu obličeje přípravek vmasírujte do pokožky.
Krok 4. Rozetřete jej po zbytku obličeje a i v tomto případě postupujte od středu do stran.
A je to! Svěží, rozzářená růžová líčka i bez make-upu!