5 tipů pro posílení přirozené krásy

Dbáme na to, co jíme, svědomitě používáme krémy, pravidelně cvičíme... Snažíme se vypadat co nejlépe. Zde pro vás máme pět nenáročných rad, které vaší vnitřní kráse pomohou dostat se na povrch. Tedy, trošičku úsilí jim věnovat budete muset!

5 tipů pro posílení přirozené krásy

Dbáme na to, co jíme, svědomitě používáme krémy, pravidelně cvičíme... Snažíme se vypadat co nejlépe. Zde pro vás máme pět nenáročných rad, které vaší vnitřní kráse pomohou dostat se na povrch. Tedy, trošičku úsilí jim věnovat budete muset!

TIP
1

úsměv

Úsměv je zadarmo a je velmi nakažlivý. Úchvatný úsměv rozzáří váš obličej - je to recept na zářivou krásu.
Abyste z krásného úsměvu vytěžili co nejvíce, dopřejte rtům jednou za týden scrub a několikrát týdně balzám na rty. Po každém jídle si vyčistěte zuby a pravidelně navštěvujte odborníka na zubní hygienu. A další výhoda: když se usmíváte, procvičujete obličejové svaly. Čím více se smějete, tím pevnější pokožku máte!
TIP
2

čištění pleti

Čištění pleti ráno i večer je záruka úspěchu a rozzářené pleti. Znečištěná pokožka nemůže dýchat. Je mdlá a působí bledě a unaveně. Odumřelé kožní buňky ucpávají póry, způsobují záněty, pupínky a nerovnoměrné zbarvení pleti. Ideálním řešením je důkladné vyčištění pleti pomocí pleťového mléka, gelu, oleje nebo pěny. Micelární voda, která je ze všech čisticích přípravků nejšetrnější, odstraní během chviličky nečistoty, odumřelé kožní buňky i ten nejodolnější make-up.
TIP
3

hydratace

Krása ovšem u pokožky nekončí. Hydratovat musíme zvenku i zevnitř.
Proto každý den vypijte 1,5 litru nealkoholických nápojů, aby kožní buňky dostaly dostatek vody. Z lahve s vodou ideálně upíjejte po celý den, bez ohledu na to, že zrovna nemáte žízeň. Poté naneste hydratační přípravek zvolený dle potřeb vaší pleti: omlazující, proti vráskám, rozjasňující, proti únavě...
Používejte jej ráno a večer na vyčištěnou pleť. Pro ještě lepší hydrataci můžete pokožce dopřát také hydratační obličejovou masku. Jednou za týden postačí.
A výsledek? Svěží růžová pleť, která vydrží po celý den!
TIP
4

spánek

Klíčem k nádherné pleti je také dostatek nočního odpočinku. Naše kožní buňky regenerují v noci, a to zejména mezi 11 večer a 4 hodinami ráno. Během spánku se kožní buňky zbavují jedovatých látek, které produkují škodlivé volné radikály (a pomáhají nám tak bojovat proti stárnutí pleti).
Po 5. hodině večer si již nedávejte nápoje s kofeinem ani se nevěnujte tělesným aktivitám, dejte si lehkou večeři, v deset vypněte televizi, tablet i počítač a dbejte na to, aby byla v ložnici příjemná teplota. A snažte se chodit spát spíš dříve. Dobrou noc.
TIP
5

dýchání

Jak všichni víme, hluboké dýchání zlepšuje kvalitu naší kůže. Pomáhá regulovat teplotu kůže a propůjčuje nám svěží a rozzářenou pleť. Není třeba se schovávat za vrstvy make-upu: udělejte si čas na to se uvolnit a po pár hlubokých nádeších a výdeších budete zářit uvnitř i zvenku! To je ta nejlepší rada pro dokonalou pleť.