10 základních kosmetických rad pro dokonalou pleť

Pečovat o pleť znamená pleť hýčkat. Starat se o ni ve správnou dobu a správným způsobem. A proto vám prozradíme naše přísně utajené tipy pro přirozeně dokonalou pleť.

TIP
1

Jste to, co jíte

Vaše pleť je vizitkou vaší strany. Dokonalá pleť vychází zevnitř. Chcete-li mít nádhernou pleť, vaše strava musí zahrnovat:

- Antioxidanty: ovoce a zeleninu, zejména červené a oranžové druhy. Především jezte hodně mrkve. Je bohatá na beta-karoten, který dodá pleti broskvovou zář.

- Vitamín A neboli retinol. Ten je obsažen v mrkvi, sýrech, vejcích a tučných rybách.

- Vitamín C: vitamín proti stárnutí. Pleti dodává zářivý vzhled. A to není vše: podporuje také produkci kolagenových vláken a zpevňuje tak vaši pokožku.

- Zelený čaj. Kromě toho, že zbavuje otoků, podporuje také odstraňování toxických látek, které dusí pokožku. Jedna z jeho složek dokonce chrání pokožku před ultrafialovými paprsky.

- Olivový olej. Pro boj proti suché, šupinaté kůži není nic lepšího, než kyselina linolová, která brání vodě v odpařování z kožních buněk.

TIP
2

Bez pravidelné péče o pleť se neobejdete

Všechny následující kroky jsou pro dosažení zdravé a dokonalé pleti kriticky důležité.

- Ochrana před škodlivými vnějšími vlivy, a to zejména znečištění ovzduší. Každé ráno naneste denní krém. Hydratuje pokožku obličeje a zpomaluje dehydrataci, čímž napomáhá k získání nádherné pleti. Zvolte přípravek s ochranným faktorem a vitamíny, abyste posílili obranyschopnost pokožky.

- Produkt na oční partie. Některé uvolňují póry a zmírňují váčky pod očima a vrásky, aby očím dodaly mladistvější vzhled.

- Čištění. Jedna z našich nejdůležitějších rad pro péči o pleť. Každé ráno a večer vyčistěte pleť, abyste odstranili zbytky make-upu a nečistoty, které dusí vaši pokožku. Pokožce se hned bude lépe dýchat.

- Výživa na noc. Pokožka se obnovuje a regeneruje během noci. Proto potřebuje vitamíny, mastné kyseliny a hydratační látky obsažené v nočním krému, který aplikujete, než se ukládáte do postele.

- A na závěr je důležité často opomíjené pravidlo pro krásu: vnitřní hydratace pro vyhlazení a vypnutí pleti. Pijte dostatek vody, bylinných čajů, čerstvých ovocných šťáv a smoothie, která jsou bohaté na vitamíny.