Získejte zpět svou zářivou pleť s tou pravou rutinou Hero

Suchá pleť: nejkvalitnější pravidelná péče o pleť

Zhrublá a mdlá, nepříjemně napnutá pokožka a prasklinky patří mezi příznaky suché pokožky. Pro překonání těchto problémů je zapotřebí pěstící péče, která dodá pokožce potřebné oleje a hydrataci. Zjistěte, jak znovu získat jemnou a plnou pokožku.

Dvacet procent žen může s jistotou tvrdit, že mají suchou pleť. Po sprchování či čištění je pokožka nepříjemně napnutá, reaguje na změny teploty, je často citlivá a svědí. Na povrchu je kůže popraskaná, loupe se a červená. Pleť je mdlá a chybí jí pružnost.
TIP
1

1. Odstraňte make-up a pleť šetrně očistěte

Kohoutková voda obsahuje hodně vápníku, který pokožce škodí a vysušuje ji. K šetrnému odstraňování make-upu a čištění pleti používejte čisticí mléko nebo olej. Čisticí mléko je šetrné a hydratuje, zatímco lipidy v čisticím oleji pomáhají obnovit přirozenou kožní bariéru. Které produkty jsou tedy určitě zapotřebí? Čisticí olej, který na povrchu kůže vytvoří emulzi.
TIP
2

2. Dopřejte pleti šetrnou exfoliaci

Suchá kůže má větší tendenci se loupat než ostatní typy kůže. A proto vyžaduje exfoliaci. Proto si jednou za týden dopřejte scrubbing obličeje s pomocí mletých mandlí a medu. Mleté mandle velmi šetrně odstraňují odumřelé kožní buňky z kůže. Med zase vyživuje a hydratuje. Odumřelé kožní buňky odstraníte a z pokožky budete mít ultra jemný pocit.
TIP
3

3. Zklidněte podrážděnou pokožku

Kromě toho, že je pokožka suchá, může být někdy také podrážděná. Po čištění ošetřete pokožku zklidňujícími látkami: skvěle poslouží termální voda, květinová voda nebo aloe vera. Je-li situace kritická, použijte chladivý krém.
TIP
4

4. Dodejte pokožce výživu a hydrataci

Suchá kůže nedokáže na povrchu udržet vodu. Proto pokožka potřebuje výživu, hydrataci a vyplnění. Zvolte krémy bohaté na aktivní látky, které zklidňují, vyživují a regenerují pokožku. Vašimi nejlepšími přáteli pro hydrataci pokožky budou kyselina hyaluronová, kyselina mléčná a cukry. Výživu pokožky zvolte v podobě rostlinných olejů: sladká mandle, argan, meruňka, jojoba... zkoušejte je, dokud se vám některý neosvědčí nejlépe.
TIP
5

5. Použijte obličejovou masku

Alespoň jednou týdně používejte vyživující masku určenou pro suchou pleť. Nebo vyzkoušejte domácí masku: smíchejte polovinu avokáda, rozmačkaný banán a dvě lžíce medu. Avokádo obsahuje vitamíny A, B a E, které hydratují pokožku, zatímco med a banán zklidňuje a vyživuje.