Jak připravit citlivou pleť na léto

Léto je konečně zpět! Nicméně naše citlivá pleť radostí zrovna neskáče. Proto pro vás máme několik tipů, jak připravit pleť na slunce, abyste se mohli slunečním paprskům bezpečně poddat!

TIP
1

Slunce a citlivá pleť

Míra poškození kůže způsobeného sluncem může být různá, od červených skvrn až po pokožku, která je sežehnutá, spálená, svědí a, aby toho nebylo málo, zasažená ještě vyrážkou. Tyto reakce jsou způsobeny expozicí UV záření a mohou snadno zcela pokazit zaslouženou dovolenou. Navíc čím víc pokožku slunci vystavujeme, tím je poškození horší. Nehodláme-li dovolenou trávit tím, že budeme pozorovat přátele schovaní pod slunečníkem, musíme na slunce pokožku připravit a chránit ji.
TIP
2

Scrubbing před začátkem léta

Prvním krokem přípravy pokožky na plážové radovánky je scrubbing. Ten odstraní odumřelé kožní buňky a nečistoty, které brání pokožce dýchat. Použijte scrub s jemnou zrnitostí (hrubé scruby jsou pro citlivou pokožku příliš drsné) a pleť krouživými pohyby masírujte. Scrubbing dopřejte obličeji i pokožce těla a věnujte náležitou pozornost i hrubším partiím, jako např. patám, kolenům a loktům. Jakou to má výhodu? Scrubbing přispívá k rovnoměrnému opálení!
TIP
3

Hydratace není nikdy dost

Se vzrůstající teplotou se musíme chránit před dehydratací: je třeba hodně pít a svědomitě hydratovat pokožku. Problémem citlivé pleti je to, že i mírné změny teplot mohou narušit její rovnováhu. Proto musíme zajistit její hydrataci a výživu. Proto ráno, večer a po slunění pleť očistěte a ošetřete ji hydratačním přípravkem určeným pro citlivou pleť.
TIP
4

Investice do kvalitního opalovacího přípravku

Citlivá pleť potřebuje čas, aby slunečním paprskům přivykla. Proto zpočátku omezte pobyt na slunci na maximálně 10 až 15 minut. I tak se zdravě opálíte. Ale ať vás ani nenapadne oblékat si plavky nebo jiný úsporný oděv, pokud jste se nenamazali opalovacím přípravkem. Je jedno, jestli si chcete jen skočit na kávu nebo se zastavit na trhu, ochrana pokožky je povinnost. Chcete ještě jednu radu navíc? Zvolte řešení 2v1, použijte hydratační přípravek, který obsahuje opalovací ochranný filtr!