Jak na perfektní oční stíny i bez zkušeností?

Není pochyb, že malovaní a hraní si s odstíny očních stínů může být zábavné. Pokud jste však nováčky v líčení stínů, může pro vás být spíše frustrující. S naším jednoduchým návodem na líčení očních stínů pro začátečníky se však nemusíte ničeho obávat! Zjistěte, jak si jednoduše nalíčit oční stíny, abyste dosáhli mistrovských výsledků!

Co budete potřebovat pro stínování očí?

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.cz/jak-na-perfektni-ocni-stiny-i-bez-zkusenosti" }
Pokud jste v líčení začátečníky, vybavte se nejprve potřebnými líčidly a pomůckami, než se ponoříte do malování očních stínů. Jakmile si pořídíte tyto nezbytnosti pro líčení očí, můžete se pustit do práce.
  • Báze pod make-up: Pokud chcete zajistit, aby váš make-up vydržel po celý den nebo celý večer, budete potřebovat bázi pod make-up, která vše uzamkne na svém místě.
  • Plochý štětec na nanášení očních stínů: Ploché štětce jsou perfektní pro nanášení pigmentovaných produktů, jako jsou oční stíny. S jeho pomocí nanesete jeden stín na celé víčko.
  • Štětec na detaily: Malá, úzká hlava štětce tvarovaná do špičky se vám bude hodit pro umístění stínů na specifická místa, jako jsou vnější koutky nebo nadočnicové oblouky pro precizní nanesení barev.
  • Štětec na stínování: Při líčení očních stínů je důležité dát si záležet na jemných přechodech, aby nikde nevznikaly ostré linie. K tomu vám perfektně poslouží měkký štětec s ohebnými štětinami.
  • Paleta očních stínů: Polovina úspěchu při nanášení více než jednoho odstínu očních stínů spočívá ve výběru barev, které spolu dobře ladí. Spíše než se snažit najít čtyři perfektně doplňující se barvy, zůstaňte u palety očních stínů, která to nejtěžší udělá za vás.
  • Oční linka Le Liner Signature od L’Oréal Paris, voděodolná v barvě Noir Cashmere: Tato tužková oční linka se snadno nanáší a poskytuje závěrečnou definici vašeho očního make-upu.
  • Řasenka Panorama od L’Oréal Paris: Zakončete líčení očí s touto řasenkou, která vám poskytne smyslný objem a vašemu očnímu make-upu zajistí perfektní panoramatický finiš.
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.cz/jak-na-perfektni-ocni-stiny-i-bez-zkusenosti" }

Jakými barvami očních stínů namalovat oči?

{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.cz/jak-na-perfektni-ocni-stiny-i-bez-zkusenosti" }
Než si obstaráte veškerou výbavu pro vytvoření dokonalého looku, ujistěte se, že vyberete takové odstíny, které podtrhnou vaše přednosti. Zatímco při výběru oblečení a doplňků dají vašim očím vyniknout identické barvy, u očních stínů je to naopak. Volte proto takové, které s nimi vytvoří jedinečný kontrast.

Oční stíny podle barvy očí

  • Zelené oči – Volte nazlátlé, měděné, hnědé, fialové, švestkové či šedé odstíny
  • Modré oči – Vybírejte hnědé, zlaté, bronzové, fialové, jemně růžové nebo tmavě šedé stíny
  • Hnědé oči – Ty můžete zvýraznit celým spektrem barev, například zelenou, modrou, oranžovou, růžovou, šedou a dalšími
Nenápadné nude paletky očních stínů laděné do hněda mohou ocenit všechny typy žen, které chtějí docílit decentního denního líčení. Pokud naopak toužíte po výrazném či extravagantním líčení na večer, nebojte se sáhnout po třpytivých odstínech.
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.cz/jak-na-perfektni-ocni-stiny-i-bez-zkusenosti" }

Návod, jak si nalíčit oční stíny v 9 krocích

Člověk nemusí být umělcem, aby dosáhl mistrovského vzhledu očních stínů. Postupujte podle těchto jednoduchých kroků a zjistěte, jak jednoduše namalovat oční stíny.

KROK 1: Odmastěte oči a aplikujte podkladovou bázi

Aby se vaše stíny během dne nesmazávaly a zároveň si udržely svoji sytost, začněte tím, že si oči odmastíte očním odličovačem. Poté pokračujte nanesením podkladové báze, kterou jsme vám doporučili výše. Naneste tenkou vrstvu pudru na víčka až po obočí.

KROK 2: Naneste základovou barvu

Vezměte si paletku očních stínů a namalujte oči základní barvou. Obvykle se jedná o druhý nejsvětlejší odstín v paletě. Pomocí plochého štětce naneste světlý stín na celá oční víčka.

KROK 3: ztmavte vnější a vnitřní strany

Nyní štětcem na detaily přidejte tmavší odstín (nikoli nejtmavší). Použijte štětec k umístění této barvy na vnější a vnitřní koutky víček a vytvořte dva tvary „V“. Nebojte se, pokud to zatím působí trochu chaoticky, brzy se dostanete ke stínování.

KROK 4: Definujte svůj tvar očí

Chcete-li zvýraznit svůj tvar očí, naneste malé množství stejného tmavšího stínu do záhybu očí.

KROK 5: Smíchejte oční stíny

Vezměte si stínovací štětec a rozmažte okraje mezi dvěma očními stíny, které jste doposud používali. Vzhledem k tomu, že paleta obsahuje barvy, které dobře spolupracují, měly by se hladce prolnout. Jemnými pohyby štětce vyhlaďte všechny ostré linie.

KROK 6: Zvýrazněte střed očí

Očistěte štětec na stínování a naneste jím další stín v paletce barev: ten nejsvětlejší odstín, který zvýrazní vaše oči. Umístěte barvu jen na středy víček, kam přirozeně dopadá světlo.

KROK 7: Použijte oční stíny jako linku

Nyní jste se dostali k závěrečné úpravě očních stínů. Tentokrát zvolte nejtmavší odstín z paletky, který je ideální pro vytvoření provizorní oční linky. Namočte štěteček na detaily do tohoto odstínu a rozetřete jej přímo podél linie řas.

KROK 8: Vytvořte linii řas

Aby vaše řasy vypadaly hustší a intenzivnější, podél linie řas vytvořte skutečnou linku. Vyberte si tužku na oči, která je dostatečně hladká, aby klouzala po této citlivé oblasti. Jemně nadzvedněte oční víčko a linku aplikujte přímo na kořínky řas.

KROK 9: Završte look řasenkou

V tuto chvíli máte už téměř hotovo, chybí už jen závěrečná tečka vašeho očního make-upu. Žádný look není úplný bez zásahu řasenky. Umístěte kartáček řasenky ke kořínkům řas a jemně jej vytáhněte směrem nahoru. To je vše. Nyní už víte, jak dosáhnout bezchybného looku pro každou příležitost několika jednoduchými kroky. Nebojte se být v líčení kreativní a odvážní, protože vy za to stojíte!
{ "@context": "https://schema.org/", "@type": "WebPage", "speakable": { "@type": "SpeakableSpecification", "cssSelector": ["speakable-content"] }, "url": "https://www.lorealparis.cz/jak-na-perfektni-ocni-stiny-i-bez-zkusenosti" } { "@context": "http://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type":"ListItem", "position": 1, "item": { "@id": "/", "name": "Home" } } , { "@type":"ListItem", "position": 2, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.cz/beauty-news", "name": "Beauty News" } } , { "@type":"ListItem", "position": 3, "item": { "@id": "https://www.lorealparis.cz/jak-na-perfektni-ocni-stiny-i-bez-zkusenosti", "name": "jak na perfektni ocni stiny i bez zkusenosti" } } ] }