Dvacítka na krku: čas na čištění a hydrataci pleti

Když je nám dvacet, naše pleť je prostě nádherná! A rádi bychom ji v takovém stavu uchovali co nejdéle. Takže co je tím přísně střeženým tajemstvím pro zachování mladistvé záře? Stačí věnovat pozornost dvěma základním krokům péče o pleť - čištění a hydrataci!

Co to znamená z hlediska pravidelné kosmetické péče? Abychom byli upřímní, mnoho toho udělat nelze, přestože se již v mládí objevuje sklon investovat do omlazujících krémů. Což ovšem skutečně v tomto věku není nutné. Nejlepší je se soustředit na základy péče o dokonalou pleť. Stačí využívat jednoduché kosmetické triky, díky kterým nebudete potřebovat žádné filtry a přitom budete na sítích a selfies vypadat skvěle.
TIP
1

Umění čistit pleť

Pleť čistěte každý večer bez ohledu na to, jak unavená jste nebo jestli jste domů dorazila až k ránu. Zbavíte se tak make-upu, ale také znečištění z ovzduší a dalších nečistot. V závislosti na typu pleti a oblíbené konzistenci čisticího přípravku používejte micelární vodu, micelární mléko nebo pěnový čisticí gel. Následně pleť ošetřete hydratačním přípravkem nebo termální vodou ve spreji. Kvalitní čištění pleti je nejlepší způsob, jak co nejvíce oddálit příznaky stárnutí pleti. Budete-li pleť čistit ráno a večer, napomůžete tak později prevenci vzniku vrásek.
TIP
2

Význam hydratace

Když je nám dvacet, je zásoba hydratačního přípravku stejně důležitá jako čisticí přípravek. Hydratování pleti je jednoznačně cesta, jak ji zachovat pružnou, vypnutou a rozzářenou. A v neposlední řadě, jak zpomalit proces stárnutí. Kvalitní hydratační přípravek je vše, co pro pleť v dobré formě budete potřebovat, dokud nedosáhnete třicítky. Jedná se o důležitý krok - není-li udržován náš ochranný kožní film (hydrolipidová vrstva) nedotčený, pak dochází k dehydrataci pokožky. Jakmile se pokožce nedostává vody, máte z ní pocit napnutí a sucha. Pak působí pleť mdlá a pokožka se začíná loupat. A tehdy přicházejí na řadu vrásky! Jaké je tedy zlaté pravidlo? Hydratovat ráno a večer... A bez řečí. Používejte pleťový hydratační přípravek, který je určen pro váš typ pleti. Nanášejte jej na čistou a suchou pokožku. Užitečná rada: Hydratační mléka jsou vhodnější pro smíšenou až mastnou pleť, hustší krémy pro suchou pleť. Po dosažení věku 25 let můžete začít používat přípravky pro oční partie. Jedná se spíše o preventivní opatření, které vás ochrání před jemnými vráskami. A hlubokými vráskami v koutcích oka!
TIP
3

Jak dopřát pleti něco navíc

Když je nám dvacet, vypnutí a konzistence pleti je téměř dokonalá. Ale občas každý z nás potřebuje vzpruhu. Jaké je tedy řešení? Všestranný BB krém pro hydrataci, zmírnění skvrn, odstranění pupínků, vyhlazení pokožky a ochranu obličeje před škodlivým UV zářením. Jeho aktivní látky (obvykle glycerin, allantoin a vitamíny) hydratují pokožku a okamžitě zlepšují její vypnutí. Super výkonný, časově úsporný produkt!