Deset tipů pro rozzářenou pleť

Zima se blíží, dny se krátí, jste unavená a stejně tak vaše pleť! Rozlučte se s nezdravě vyhlížející pletí s pomocí těchto deseti rad pro rozzářenou pleť.

Deset tipů pro rozzářenou pleť

Zima se blíží, dny se krátí, jste unavená a stejně tak vaše pleť! Rozlučte se s nezdravě vyhlížející pletí s pomocí těchto deseti rad pro rozzářenou pleť.

TIP
1

Hýčkejte pokožku výživou

Zlatým pravidlem pro dokonalou pleť je hydratace a výživa pokožky. To je obzvláště důležité zejména během zimy, kdy se naše pokožka potýká s větry, deštivým počasím a výkyvy teplot. To vše velmi negativně ovlivňuje svrchní vrstvy pokožky. Každé ráno používejte hydratační přípravek. Během zimy volte raději hustší konzistenci. Stane se vaší ochrannou bariérou před chladem a zabrání vysušování pokožky.
TIP
2

Do hloubky čistí.

Obličej čistěte ráno i večer, abyste odstranili make-up a nečistoty (prach, znečištění, pot, kouř). Vyčištěná pleť může dýchat a lépe vstřebává další pleťové přípravky. Důkladné čištění je klíčem k rozzářené pleti!
TIP
3

Večerní rituál

Kožní buňky se rychleji obnovují v noci. Některé přípravky obnovu kožních buněk povzbuzují. Večer, než půjdete spát, po očištění pleti naneste na pleť vhodný noční krém dle vašich potřeb: proti vráskám, proti stárnutí, proti únavě, zpevňující atd. Jednou až dvakrát za týden použijte přes noc vhodnou pleťovou masku. A probuďte se do zářivého rána!
TIP
4

Odstranění odumřelých kožních buněk

Vaši pleť neprobudí nic lépe než důkladné použití scrubu. Použijte scrub s jemnou zrnitostí, který nepoškodí pokožku, a masírujte malými krouživými pohyby. Zbavíte se tak odumřelých kožních buněk a jedovatých látek, které oslabují a dusí kůži. A heboučká pleť je zaručena!
TIP
5

Detox pro celé tělo

Zvykněte si na osvěžující ranní rituál: vypijte na lačný žaludek sklenici vlažné vody s čerstvou citrónovou šťávou. To je vítěz mezi detoxikačními přípravky! Čistí a odvodňuje naše orgány a současně vám do začátku dne dodá zdravou dávku vitamínu C. A nezlobte! Cukr nepřidávejte!
TIP
6

Detox pro vaši pleť

Obličejové masky jsou skvělé pro zásobování pokožky minerály a aktivními látkami, které vám propůjčí rozzářenou pleť. Černý jíl okysličuje a je nabitý železem a čisticími aktivními látkami, které z pokožky odstraní veškeré jedovaté látky a poskytnou pokožce potřebnou výživu. Příležitostná aplikace masky na obličej do hloubky vyčistí pokožku.
TIP
7

Sjednocení tónu pleti

A tady přicházejí na scénu válečné barvy! Chytrý make-up vám pomůže sjednotit tón pleti. Trápí-li vás zarudlá místa, naneste zelenavou bázi. Vzhledem k tomu, že je to komplementární barva červené, tato místa zneutralizuje. K zakrytí pupínků, jizev a stařeckých skvrn můžete také použít korektor v tyčince. Nakonec naneste make-up nebo BB krém, který se hodí pro váš typ pleti. Ten neviditelně rozetřete po obličeji.
TIP
8

Zamaskujte známky únavy

Vypadáme-li unaveně, naší pleti to na kráse jistě nepřidá. Proto je na čase dodat jí potřebné povzbuzení! Tmavé kruhy a váčky pod očima zamaskujete tónovaným očním krémem v kuličce. Tak se všech známek únavy zbavíte. Naneste jej ráno před make-upem, abyste omezili váčky pod očima. Ještě jedna dobrá rada: Mějte v chladničce k dispozici dvě dobře vychlazené čajové lžičky. Můžete je v případě potřeby přiložit na oči. Tím získáte okamžitě svěží pohled. Po aplikaci make-upu použijte korektor, který vás zbaví zbývajících nedostatků.
TIP
9

Dopřejte si růžová líčka

Ať už prší, nebo září slunce, použijte bronzující pudr nebo samoopalovací krém, které vaší pleti propůjčí sluncem prohřátý nádech. Bronzující pudr naneste jemně na T-zónu (brada, nos, čelo) a tváře. Horní část lícních kostí (v místech, kde cítíte pod kůží kosti) vylepšete trochou růžové tvářenky, která vám vytvoří růžová líčka. Vaše pleť bude vypadat zdravě, svěže a zářivě.
TIP
10

Rozjasnění pleti

Obličejové kontury nejlépe rozjasníte pomocí strobingu - pomáhá zachytit světlo a pleť okamžitě rozzáří. Rozjasňovač naneste na konkrétní partie obličeje: ke koutkům očí, pod obočí, kolem úst a na špičku nosu. Použijte rozjasňovač, který je o něco světlejší než make-up a obsahuje reflexní pigmenty. Jaký je cíl? Osvěžit pokožku a dopřát si mladistvější, rozzářenou pleť.