Čas běží: 15 minut pro rozzářenou pleť

Mdlá, zamračená a ztrhaná pleť je prokletím našeho bytí a pravděpodobně i toho vašeho. My pro vás ale máme radu, jak si během chviličky dopřát rozzářenou pleť.

Čas běží: 15 minut pro rozzářenou pleť

Mdlá, zamračená a ztrhaná pleť je prokletím našeho bytí a pravděpodobně i toho vašeho. My pro vás ale máme radu, jak si během chviličky dopřát rozzářenou pleť.

TIP
1

Dvě minuty: exfoliace

Chcete-li mít opravdu zářivou a rozjasněnou pleť, je na čase do pravidelné péče o pleť zařadit také scrubbing. Ten provádějte pravidelně, jednou až třikrát týdně v závislosti na typu pleti. Odstraníte tak odumřelé kožní buňky, nečistoty a pozůstatky ze znečištění ovzduší, které se mohou hromadit a vést ke vzniku skvrn, černých teček a obecně mdlé pleti. Šetrný scrub naneste na čistou, vlhkou pokožku a malými krouživými pohyby jej vmasírujte do pokožky, abyste povzbudili krevní oběh a obnovu buněk. Alternativně si můžete pořídit produkty s obsahem kyselin AHA a BHA (kyselina glykolová, kyselina mléčná a kyselina salicylová), které jsou chemickými exfolianty. Ty v podstatě požírají odumřelé kožní buňky a zanechávají pleť hladší a zářivější. Po exfoliaci bude pokožka schopna se okysličovat a dýchat a také lépe vstřebávat další pleťové přípravky.
TIP
2

Deset minut: sjednocení tónu pleti

Obličejové masky jsou díky vysoké koncentraci aktivních látek v koupelnách jako doma. Vyživující, zpevňující, vyhlazující, pro vypnutí pleti, regenerující, projasňující - stačí si vybrat. Pro každého se najde ta pravá. Chcete-li účinek obličejové masky ještě zintenzivnit, před aplikací masky obličej několik minut napařte nad mísou horké vody. Poté obličejovou masku naneste v silné vrstvě a vyvarujte se přitom očním partiím. Masku nechte působit po dobu 10 minut, opláchněte „et voilà“... čistá a rozzářená pleť je na světě! Zapomeňte na to, že byste masku používali pouze před významnými událostmi nebo když spíte mimo domov... snažte se, aby se stala pravidelnou součástí vaší péče o pleť a používejte ji alespoň jednou až dvakrát za týden. Máte-li smíšenou pleť (např. mastnou pleť v T-zóně, ale suché tváře), vyzkoušejte kombinovat dvě různé masky. Čisticí jílovou masku můžete použít na čelo a nos, zatímco na tváře bude ideální maska se zklidňujícími a vyživujícími látkami.
TIP
3

Dvě minuty: oživení a definice obličeje

Masírování obličejových tkání stimuluje nejen pokožku, ale také škáru pod ní. Pomáhá definovat obličejové kontury, vyhladit vrásky a zmírnit známky únavy. Jemné štípání také podporuje krevní oběh, vrací pleti zdravě růžový vzhled a pomáhá vyživovat pokožku. Rolujícím pohybem konečky prstů provede masáž i hlubších vrstev kůže. Tím povzbudíte regeneraci buněk škáry a fibroblastů, aby mohly zvýšit produkci kolagenu. Gól!