10 rad pro jarně naladěnou a svěží pleť

Jaro je již za dveřmi a nastal čas, aby se vaše pokožka rozloučila se zimní únavou. Máme pro vás deset rad, jak se zbavit mdlé a zhrublé pokožky a uvítat rozzářenou pleť!

10 rad pro jarně naladěnou a svěží pleť

Jaro je již za dveřmi a nastal čas, aby se vaše pokožka rozloučila se zimní únavou. Máme pro vás deset rad, jak se zbavit mdlé a zhrublé pokožky a uvítat rozzářenou pleť!

TIP
1

Zhrublá pokožka si zaslouží scrubbing

Pro odstranění odumřelých kožních buněk, které dusí pokožku a pleť hyzdí mdlým vzhledem, není nic lepšího než kvalitní scrubbing. Jednou za týden dopřejte celému tělu i obličeji šetrný scrubbing. Scrub nanášejte krouživými pohyby a zvláštní pozornost věnujte zhrublým partiím, jako např. patám, loktům a kolenům.

A výsledek?

Sametově hebká a zářivá pleť! Máte-li řádně připravit pokožku na slunce, je to jeden ze základních kroků!

TIP
2

Hloubková hydratace


Jak teplota stoupá, naše póry se rozšiřují a pokožka vysychá. Naneste v hojné míře hydratační přípravek, zejména po scrubbingu, aby se pokožka cítila opravdu příjemně a vypnutě. Ráno a večer pečlivě hydratujte obličej a partie kolem očí pomocí vhodného produktu: omlazujícího krému, krému proti vráskám, rozjasňujícího, zmatňujícího, vyživujícího přípravku nebo přípravku proti stařeckým skvrnám...
TIP
3

I pokožka těla si zaslouží hydrataci

Pokožka těla také potřebuje hydrataci, a to zejména, chceme-li ji ukazovat. Každé ráno a večer naneste pleťové mléko nebo suchý olej, abyste své pokožce dodali hýčkaný vzhled. Je-li pokožka opravdu vyprahlá, zvolte tělový balzám nebo máslo. Používejte je po dobu několika týdnů, abyste pokožce dodali hloubkovou výživu a hydrataci.
TIP
4

Nezapomeňte na ochranu před sluncem

Před slunečními paprsky se musíme chránit po celý rok, ale na jaře a v létě jsou nejnebezpečnější. Ať už se procházíte po loukách, chcete si vypít skleničku na prosluněné terase, opalovat se, vždy chraňte pokožku opalovacím přípravkem s ochranným faktorem 30 (minimálně) a investujte do denního nebo nebo BB krému, který obsahuje filtr. Ochráníte se tak před stařeckými skvrnami a zpomalíte výskyt známek stárnutí.
TIP
5

Ručičky jako v bavlnce

Naše ruce jsou po nepříznivém zimním počasí mnohdy bolavé a popraskané. Je na čase jim dopřát něžnou milující péči! Jednou za měsíc jim dopřejte scrubbing s jemnou zrnitostí. Hydrataci každý den (ideálně po každém mytí) a masáží je vraťte do formy. Ruce ošetřete jarní manikúrou a na nehty naneste barevný lak.
TIP
6

Zasloužená péče o nohy

Po celé měsíce vězely v těsných botách. Nyní si zaslouží provětrat. Než se ovšem vrhnete do sandálů dopřejte nohám řádnou pedikúru. Zastřihněte nehty, hýčkejte nohy lázní v teplé vodě a obruste pemzou odumřelé kožní buňky, a to zejména na patách. Nakonec ošetřete nohy hydratačním přípravkem, abyste obnovili jejich jemnost.
TIP
7

Pro dokonalý výstřih

Ať už máte ráda sporé modely nebo ne, vaše záňadří si pozornost jistě zaslouží. Pokožka záňadří je velmi křehká a během léta ji hojně vystavujeme slunci. Proto je používání přípravků s ochranným faktorem nezbytné. Aby byla pokožka vypnutá a pevná, vyvarujte se horkým koupelím a sprchám a používejte výhradně teplou vodu. A nezapomeňte pokožku hydratovat!
TIP
8

Skoncujte se zvadlou pletí

Právě teď je vhodná doba zatočit s celulitidou.

Chcete-li se zbavit pomerančové kůže, naneste na postižené partie zeštíhlující krém. Volte přípravky s aktivními látkami, které zmírňují celulitidu: kofein, zrnka hroznového vína, bílý čaj, vinná réva červených odrůd, guarana.

Posilte krevní oběh, zbavte se toxinů a pomozte aktivním látkám proniknout do pokožky tím, že krém vmasírujete do pokožky (pokud to děláte poprvé, představte si hnětení těsta na chléb).

TIP
9

Zušlechtěte svoje nožky

Patříme mezi ty, kteří přiznají, že chlupaté nohy nemají během zimy prioritu. Dny se ale prodlužují a stejně tak naše chloupky! Je na čase dát nohy do formy, aby v létě ze sukně vykukovaly elegantní a lesklé nožky. Vosková epilace, holení, krémy na odstranění chloupků - lze vybírat z různých možností. Chcete-li se chloupků zbavit trvale, sjednejte si schůzku co nejdříve. Před expozicí slunci bude pokožka potřebovat určitý čas na zotavení!
TIP
10

Dopřejte si se samoopalovacími přípravky zářivou pleť s bronzovým nádechem

Jste bledá jako lilie?

To lze zamaskovat! Začněte používat samoopalovací přípravky na nohou, pažích a obličeji, abyste pokožce dopřála přirozené opálení bez expozice škodlivým slunečním paprskům.

Jaké je tedy zlaté pravidlo?

Nejdříve si dopřejte scrubbing, abyste předešli nevzhledným pruhům. Sjednocení barvy dosáhnete při použití hydratačního přípravku.