TIP
1

O čem trend časného vstávání vlastně je?

Celebrity, podnikatelé, generální ředitelé, mediální magnáti, umělci... ti všichni zavrhli vyspávání a změnili od základu svůj životní styl, aby využili všechny hodiny, které jim den nabízí: pro procházky za východu slunce, ranní cvičení nebo zdravé snídaně. Jedná se o zdravý sportovní kalifornský životní styl (kde jinde by se asi vzal?). Jednoduše řečeno: To, jak využijete čas ráno, do velké míry určuje, jak se vám bude dařit po celý den. Jestli budete hned po probuzení kontrolovat e-maily, jestli vypijete kávu v autobusu cestou do práce, jestli se obléknete v panickém spěchu, dalo by se říci, že váš den nezačne právě ideálně a odrazí se to na vašem zdraví.
TIP
2

Odkud tento trend pochází?

Stejně jako u jiných hitů v oblasti zdravého životního stylu, i včasné vstávání se objevilo za velkou louží. Jeho hlavním zastáncem je Hal Elrod, americký autor bestsellerů, který byl po autonehodě upoután na invalidní vozík a rozhodl se radikálně změnit svůj život. Ve své knize Zázračné ráno vylíčil svůj příběh a vysvětlil, že klíčem k řešení našich problémů je vstávat časně ráno. To stačilo k tomu, aby přesvědčil šéfredaktorku amerického vydání módního časopisu Vogue, Annu Wintour, která do kanceláře přichází v 6 ráno, Tima Cooka, generálního ředitele společnosti Apple, který se do práce pouští v 5:00, a Roberta Igera, generálního ředitele společnosti Disney, který pracuje od 4:30 ráno.
TIP
3

Jít do toho, nebo ne. O to tu běží...

Dle nedávné vědecké studie, řídíme-li se hodinami slunečního svitu, lépe spíme a v důsledku toho se těšíme lepšímu tělesnému i duševnímu zdraví. Časné vstávání před zbytkem světa a skutečnost, že máte trochu času jen pro sebe, má určitě něco do sebe. Na druhou stranu vám však tento zvyk může v zimě, kdy slunce zapadá ve 4 hodiny odpoledne, dosti výrazně narušit váš společenský život! Rozhodnutí je na vás...
Přeskočit posuvník: Body Care Articles

Objevujte další tipy a triky

Tipy pro šťastnou pleť

Přeskočit posuvník: Full Range

Vylepšete pravidelnou péči o pleť

Dopřejte svému novému vzhledu více lásky: