• Všeobecné a etické

 • Testuje L'Oréal na zvířatech?

  Společnost L'Oréal již nevyužívá zvířata na testování svých produktů ani na žádné z jejich ingrediencí nikde ve světě. Zároveň L'Oréal tímto úkolem ani nepověřuje jiné. Vzácná výjimka se uděluje výhradně v případě, pokud to regulační orgány vyžadují v rámci bezpečnosti nebo pro regulační účely. Zjistěte více na (http://www.loreal.com/csr-commitments/l%E2%80%99or%C3%A9al-answers/the-question-of-animal-testing).

 • Používáte upravené nebo retušované fotografie?

  Objektivní a transparentní reklama je pro nás důležitá. Máme přísný etický kodex a snažíme se zajistit, aby reklamní vizuály zobrazovaly účinek produktu pravdivě, bez nadsázky a byly v souladu s Etickým kodexem reklamy vydávaným českou Radou pro reklamu.

 • Mohu věřit vašim reklamním tvrzením?

  Objektivní a transparentní reklama je pro nás důležitá. Máme přísný etický kodex, který uvádí, že budeme věrně a pravdivě popisovat a vizuálně reprezentovat naše produkty a jejich účinky. Všechny tvrzení v našich reklamách jsou podrobně zkoumány, nezávisle ověřovány a schváleny předtím, než se zveřejní.

 • Péče o vlasy

 • Existují nějaké faktory, které podporují výskyt lupů?

  Existuje několik možných faktorů: hormonální nerovnováha, stres, nadměrné pocení, nevhodné nebo příliš agresivní šampony, příliš rázné masáže vlasové pokožky, změny teploty (zejména v zimě, kdy často přecházíme ze zimy venku do tepla uvnitř).

 • Jak se správně starat o vlasy?

  Před použitím šamponu si vlasy si důkladně navlhčete. Naneste si šampon do dlaní a vetřete ho do všech vlasů. Konečky prstů si jemnými krouživými promasírujte pokožku hlavy (nedrhněte ji ani neškrábejte), pak délky vlasů. Šampon se používá 2x - při prvním použití odstraní nečistoty a při druhém dodává výživu. Po šamponu je vhodné použít balzám na vlasy, který pomáhá ke snadnějšímu rozčesávání, a tak předchází zbytečnému lámání vlasů. Důležitá je také i speciální po-šamponová péče. Vlasy není vhodné mýt každý den. Pokožka by byla podrážděná a vlasové vlákno by se mohlo oslabit, poškodit. Proto pokud si myjete vlasy každý den, najděte si šampon, který je určen pro každodenní použití.

 • Co je to po-šamponová péče a proč je důležitá?

  Do po-šamponové péče můžeme zařadit všechny produkty vlasové péče s výjimkou šamponů. Patří tam kondicionér, maska a jiná speciální péče. Samozřejmostí by mělo být používání kondicionéru, případně bezoplachového kondicionéru, který umožní snadnější rozčesávání vlasů. Po-šamponová péče vlasy hydratuje, dodá jim chybějící lesk a pomáhá je chránit. Je však důležité, zvolit si produkty podle typu Vašich vlasů. Pro suché vlasy jsou vhodné vlasové oleje, které vlasy důkladně vyživuje. Na poškozené vlasy jsou zase vhodné séra, které vám pomohou zacelit a vyhladit povrch vlasu. Dnes již existuje množství přípravků pro všechny typy vlasů, musíte si jen zvolit tu vhodnou. Mnoho produktů obsahuje také UV filtry, které chrání vaše vlasy před ostrými slunečními paprsky.

 • Barvy na vlasy

 • Jak mám po nanesení barvy na vlasy zabránit skvrnám produktu na tváři?

  Abyste zabránili skvrnám na obličeji, jakýkoliv přebytek produktu očistěte z pleti vatovým tamponem nebo houbičkou.

 • Dají se alergické reakce na barvy na vlasy předvídat a pokud ano, jak se jim dá vyhnout?

  Alergickým reakcím kůže na barvy na vlasy se dá zabránit. Potenciální reakce je možné odhalit prostřednictvím provedení orientačního testu kožní snášenlivosti 48 hodin předtím, než produkt použijete. Z tohoto důvodu na všech našich produktech jasně zobrazujeme důležitá bezpečnostní upozornění: DŮLEŽITÉ: BARVY NA VLASY MOHOU VYVOLAT ALERGICKOU REAKCI, KTERÁ MŮŽE BÝT VE VÝJIMEČNÝCH PŘÍPADECH ZÁVAŽNÁ. ABYCHOM PŘEDEŠLI RIZIKU ALERGICKÉ REAKCE, JE NUTNÉ DODRŽET NÁSLEDUJÍCÍ DOPORUČENÍ:

  • NEPOUŽÍVEJTE PŘÍPRAVEK POKUD:

   • Se u vás už někdy projevila reakce na barvicí přípravek.

   • Je vaše vlasová pokožka podrážděná nebo poškozená.

  • TETOVÁNÍ ČERNOU HENNOU: Pokud jste podstoupili tetování černou hennou, ačkoliv dávno, je možné, že u vás došlo k rozvoji alergie, aniž jste o tom věděli. Nepoužívejte tento přípravek bez provedení orientačního testu kožní snášenlivosti 48 hodin před jeho použitím.

  • BARVU NA VLASY SI KUPTE VČAS, ABYSTE SI MOHLI UDĚLAT ORIENTAČNÍ TEST KOŽNÍ SNÁŠENLIVOSTI 48 HOD PŘED JEJÍM POUŽITÍM.

 • Jsou alergie na barvy na vlasy běžným jevem?

  Ne, vyskytují se jen velmi ojediněle. Mnoho lidí může být alergických na obrovské množství látek, včetně potravin či přírodních produktů. Naopak reakce na barvy na vlasy zůstávají nadále velmi vzácné. Tyto reakce se objevují jen u velmi malého počtu lidí, především však u těch, kteří měli v minulosti dočasné tetování známé jako „tetování černou hennou“.

 • Jsou barvy na vlasy bezpečné?

  Barvy na vlasy byly důkladně zkoumány a jejich bezpečnost opakovaně schválena nezávislými vědci a stejně tak regulačními orgány. Spotřebitelé mohou naše barvy na vlasy směle používat v případě, že jsou všechny pokyny dodrženy správně.