Nejčastěji kladené otázky

Jak mohu zjistit složení přípravku?

Úplné složení přípravků je uvedeno na každém z nich.

Aby byl spotřebitel dobře informován, musí být na základě legislativních požadavků Evropské unie na kosmetických přípravcích povinně uváděno jejich složení.

Aby došlo ke sladění na evropské úrovni, jedná se nadále o mezinárodní nomenklaturu INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients).

Ingredience jsou označeny svým názvem "INCI" (International Nomenclature of Cosmétic Ingrédients). Jedná se o názvy sladěné na mezinárodní úrovni, přesně tak je naleznete na obalu přípravků.

V případě potřeby doplňujících informací je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Jaká je doba trvanlivosti tohoto přípravku?

Přípravek můžete použít v případě, že nebyl otevřen a byl chráněn před nadměrnými teplotami a vlhkostí a pokud není starší 3 let.

Pokud chcete znát datum výroby Vašeho přípravku, stačí nám sdělit výrobní číslo, které je na něm uvedeno (např. 2 písmena a 3 čísla) a rádi Vám určíme den výroby i datum spotřeby výrobku.

Po otevření může být uchováván po dobu několika měsíců v případě, že byl chráněn před nadměrnými teplotami a používán za vhodných hygienických podmínek, nebyl mísen s jinými přípravky a po každém použití byl opět pečlivě uzavřen.

Pokud potřebujete doplňující informace, je Vám k dispozici naše Infolinka: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru) od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod.

Jsou vaše obaly recyklovatelné?

Od svého vzniku zjednodušuje L'OREAL PARIS obaly svých kosmetických a toaletních přípravků, zejména s ohledem na bezpečnost spotřebitelů.

Jsme si vědomi toho, že obal přípravku plní důležité funkce. Protože jsou naše přípravky určeny ke kontaktu s povrchovými částmi těla, musí jejich obaly zaručovat jejich ochranu a neškodnost z hlediska mikrobiologického a možných nežádoucích vedlejších efektů.

V posledních letech se snažíme například nahrazovat PVC jinými materiály, které umožňují uchovávat složení přípravků ve vhodných podmínkách, protože odstraňování PVC bylo problematické.

Realizace těchto iniciativ týkajících se životního prostředí se konkretizuje při zvažování několika technických řešení s cílem snížit dopad přípravků na životní prostředí.

Je důležité si uvědomit, že co se skleněných obalů týče, je pro nás bezpečnost spotřebitelů prioritní. Naše přípravky jsou používány v koupelnách a někdy je používají i děti.

Když tyto přípravky spadnou nebo se rozbijí, mohlo by dojít ke zranění. U plastových obalů takové riziko nehrozí.

Kromě toho jsou plastové obaly vhodné ke spalování. Díky filtrům na úpravu kouře nepoškozuje spalování plastových obalů atmosféru.

Můžeme také poznamenat, že přeprava plastových obalů je energeticky úspornější než přeprava obalů skleněných. Jsou šetrnější k životnímu prostředí díky své váze při přepravě, kdy dochází k menší spotřebě energie.

Testujete vaše přípravky na zvířatech?

Od roku 1989 již L'Oréal Paris nepoužívá laboratorní zvířata pro testování svých finálních kosmetických přípravků.

Co se týče chemických přísad, vyžadují evropské směrnice a různé národní předpisy, aby dodavatelé těchto přísad prováděli testy potřebné pro zaručení jejich neškodnosti a bezpečnosti.

L'OREAL PARIS již více než 20 let vynakládá velké úsilí na výzkum, rozvoj a uznání metod alternativních k testování na laboratorních zvířatech.

Nad rámec již dosažených výsledků musí v následujících letech průmyslový a univerzitní výzkum přijmout důležitou výzvu: vyvinout nové alternativní metody hodnocení chemických přísad v oblasti toxikologie, kde tyto metody doposud neexistují, a zajistit uznání těchto metod kompetentními úřady.

L'OREAL PARIS plně podporuje zrušení testování na laboratorních zvířatech. Náš koncern ja aktivním členem Evropského partnerství pro rozvoj alternativních metod, založeného Evropskou komisí v listopadu 2005, a snaží se ze všech sil, v rámci svých možností, podporovat tento program u všech důležitých průmyslových společností.

Nedávná akvizice společnosti z oblasti tkáňového inženýrství Skin Ethic dosvědčuje tuto neustálou snahu a potvrzuje vedoucí roli naší společnosti L'Oréal v oblasti výzkumu alternativních metod.

Pro získání podrobnějších informací můžete navštívit tyto internetové stránky: www.invitroskin.fr

Co je hydro-lipidový film?

Hydro-lipidový film je složen ze směsi potu a mazu. Je lehce kyselý a díky tomu je schopen zabraňovat množení cizorodých bakterií a zachovávat hydrataci pleti. Přispívá tedy k zadržování vody v rohové vrstvě. Jeho úloha je velmi důležitá a proto je vhodné ho nenarušovat.

Co je to dermis?

Dermis (škára) je podpůrnou tkání kůže. Je tvořena ze 70% vodou, pak elastinovými a kolagenovými vlákny a GAG (glykosaminoglykany). Na rozdíl od epidermis do níž již zasahuje cévní systém, jehož prostřednictvím jsou do epidermis dodávány živiny.

Hraje také velmi důležitou roli při termoregulaci a hojení jizev.

Co je to epidermis?

Epidermis (vnější vrstva kůže) vytváří strukturu kůže a zajišťuje ochrannou funkci. Jejím úkolem je vytvářet rohovou vrstvu, což je to, co vidíme a co představuje jen nepatrnou část epidermis.

Co je to hypodermis?

Hypodermis (podkoží) je nejhlubší a nejsilnější vrstva kůže. Hraje důležitou roli jako zásobárna energie. Skládá se především z buněk specializovaných na hromadění a uskladnění tuků, adipocytů.

Podílí se, přinejmenším pasivně, na termoregulaci, protože tuky tepelně izolují.

Co jsou vrásky?

Vrásky jsou výrazné prohlubeniny kožní struktury.

Z velké většiny odpovídají záhybům souvisejícím s mimikou tváře a s věkem se prohlubují. Jiné, lokálnější (koutky očí, brada) jsou zvýrazňovány důsledkem slunečního záření a jsou jedním z klinických příznaků předčasného stárnutí pleti.

Co pleť ohrožuje?

Pleť je bohužel ohrožována změnami vnitřního prostředí i vnějšího světa, které z dlouhodobého hlediska rozvracejí její vyváženost. Jakmile dojde ke zpomalení jednoho nebo více fyziologických procesů, je rovnováha narušena a pleť se postupně mění.

Změny vnitřního prostředí: věk, stres, nevyvážená strava, alkoholické nápoje, hormonální vlivy, genetické vlivy...

Změny vnějšího světa: vítr, zima, horko, nadměrné slunění, suchost, klimatizovaný vzduch, znečištění, saponáty, topení a klimatizace.

Co znamená PH?

Jedná se o zkratku "vodíkový potenciál" . Pokud je pH nižší než 7, je roztok kyselý. Pokud se rovná 7, je neutrální. Pokud je vyšší než 7, je zásaditý neboli alkalický.

PH naší kůže je spíše kyselé, protože je mezi 5 a 6.

Udržovat fyziologické pH pokožky je nezbytně nutné, abychom zabránili množení patogenních látek, a nadměrná nebo nedostatečná hygiena může tuto rovnováhu pokožky poškodit.

Co způsobuje zabarvení naší pleti?

Barva naší pleti je výsledkem kombinace hemoglobinu přítomného v krevních vlásečnicích a především melaninu, který je zodpovědný za "základní" barvu pleti.

Tato základní barva je u každého jedince dána geneticky a je to poměr a povaha pigmentů, co určuje širokou paletu barev pleti.

Derma Genese

Odpovědi na vaše otázky týkající se Derma Genesis/

Jak Derma Genesis pomáhá vytvářet nové buňky*?

Pro zachování mladosti pleti nestačí působit jen na aktivitu buněk. Proto Derma Genesis působí také na jejich biotop a ekosystém. Poprvé spojuje péče kombinaci dosud neznámých aktivních látek působících na buněčný ekosystém**, a tím podporuje tvorbu nových buněk.

* svrchní vrstva kůže.
** test in vitro

Jaký je speciální přínos Séra k denní péči?

Sérum je vodný gel, koncentrát kyseliny kyaluronové, která dodává pleti výjimečnou jemnost. Pleť je intenzivně vyhlazená a zářivá. Vaše tvář je úžasně omlazená!

Je produkt parfemovaný?

Přípravek obsahuje jemnou květinovou parfemaci.

Má Derma Genesis okamžitý efekt na pleť?

Hydratační denní péče s růžovými mikročásticemi se okamžitě vstřebává do pleti a již od první aplikace jí dodává sametově jemný povrch. Pleť je bohatě hydratovaná a hebká na dotek.

Mám citlivou pleť, mohu používat Derma Genesis?

Tolerance Derma Genesis byla testována na citlivé pleti pod dermatologickým dohledem.

Mohu aplikovat Sérum samostatně?

Sérum se používá před nanesením péče.

Proč používat speciální noční péči?

Derma Genesis Intenzivní noční péče je přizpůsobena nočnímu biorytmu pleti, kdy je regenrace intenzivnější než během dne. Obsahuje výtažky z mořských řas, které podporují buněčnou obnovu.

Za jak dlouhou dobu mohu konstatovat účinek péče na mou pleť?

Po 3 týdnech vrásky a vrásečky ustupují, pleť je vypnutá a hladká. Povrch pleti je sjednocený a rozjasněný. Za 1 měsíc je pleť znovu vyplněná: hebká a pevná.

Jak poznáme mastnou pleť?

Mastná pleť je spojena s nadbytkem mazu a jeho povahou. Nejčastěji se s ní setkáváme u dospívajících, mladých dospělých a u mužů. Nadbytek mazu způsobuje, že se leskne, zejména na čele, po stranách nosu a na bradě.

Mastná pleť je spíše silnější a pokryta ochranným mastným filmem, který ji chrání před dehydratací. Je méně citlivá k vnějším vlivům, k vysoušení, a proto se na ní známky stárnutí objevují později.

Jak poznáme normální/smíšenou pleť?

Normální pleť je jemná na dotek, sjednocená a bez zjevných nedokonalostí. Pokud je v některých zónách mastná a lesklá, zejména v oblasti "T zóny" (čelo, nos, brada), jedná se pleť smíšenou.

Jak poznáme suchou pleť?

Suchá pleť je taková pleť, které chybí buď lipidy nebo voda a nebo obojí.

V případě, že je pleť suchá důsledkem nedostatku mazu, má méně ochranných lipidů a výrazněji reaguje. Často se na ní také tvoří vrásky dříve než na jiných typech pleti.

Pojem suché a dehydratované pleti je spojen s významným nedostatkem hydratace. Jejím nejtypičtějším znakem je drsnost na dotek a hrubost jejího povrchu, někdy doprovázená nepravidelným šupinatěním.

Často se s ní setkáváme u jemné pleti, křehké, citlivé na chlad (sklon k prasklinkám) nebo na suchost okolního vzduchu, která způsobuje více či méně intenzívní pocity pnutí a píchání.

Jak si zachovat krásnou pleť po co nejdelší dobu?

Tak, že se o ní budeme starat od dospívání. Prvním krokem ke kráse je pravidelná péče s šetrnými přípravky, vhodnými pro daný typ pleti. Postupem času se tyto přípravky péče (denní krém, noční krém, oční krém…) stanou součástí této každodenní péče a mohou být dokonce doplněny o přípravky specifické péče (masky...).

Je potřeba vždy volit přípravky v závislosti na věku a na potřebách pleti.

Jak silná je rohová vrstva?

Dosahuje sotva setiny milimetru, silnější je na vnitřní straně dlaní a na spodní straně chodidel.

Jaká je doba trvanlivosti přípravků?

Přípravek můžete použít v případě, že nebyl otevřen a byl chráněn před nadměrnými teplotami a vlhkostí a pokud není starší 3 let.

Pokud chcete znát datum výroby Vašeho přípravku, stačí nám sdělit výrobní číslo, které je na něm uvedeno (2 písmena a 3 čísla), a rádi Vám určíme den výroby i datum spotřeby produktu (na krabičce, PAO - Période Apres Ouverture = doba po otevření- označená symbolem otevřeného kolímku s číslem a písmenem "m" znamená počet měsíců po otevření, během kterých může být výrobek používán, aniž by došlo ke zhoršení jeho funkce či bezpečnosti.)

Po otevření může být uchováván po dobu několika měsíců v případě, že byl chráněn před nadměrnými teplotami a používán za vhodných hygienických podmínek, nebyl mísen s jinými přípravky a po každém použití byl opět pečlivě uzavřen.

Pokud potřebujete doplňující informace, můžete nás kontaktovat na Infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru) od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod.

Jakou funkci plní kůže?

Kůže pokrývá celé naše tělo, chrání jej a je místem výměny s vnějším prostředím. Její struktura je složena ze tří vrstev: epidermis, dermis a hypodermis, z nichž každá plní svou přesnou funkci.

S kůži též těšně souvisí i tzv. kožní adnex: vlasy, ochlupení, nehty, potní žlázy a mazové žlázy.

Jakou funkci plní rohová vrstva?

Tato vrstva je v přímém kontaktu s vnějším prostředím, hraje proto životně důležitou roli ochranné bariéry před různými typy útoků.

Buňky této rohové vrstvy jsou z biologického hlediska mrtvé, ale zůstávají důležité, protože jsou naplněny keratinem a obklopeny ochranným hydrolipidovým filmem složeným z tuků, mastných kyselin a ceramidů.

Tyto buňky jsou neustále přirozeně odstraňovány prostřednictvím odlupování.

Co je pomerančová kůže?

Jde o vnější projev toho, co se odehrává uvnitř. Příčky, které od sebe oddělují tukové buňky, se deformují a tahají za místo svého ukotvení. Tato deformace je příčinou vzniku tukových "polštářků" na povrchu pokožky.

Co jsou strie?

Když pokožka (dermis) ztrácí svou schopnost odolávat napínání, dochází k porušení kolagenových a elastických vláken: objevují se strie.

Ty vznikají zejména na stranách stehen, na břiše kolem pupíku a na prsou.

K jejich vzniku dochází především v tkáních oslabených hormonálními změnami (těhotenství), výraznou změnou váhy (držení diet) nebo v období růstu (puberta).

Co způsobuje celulitidu?

4 důležité faktory mohou vysvětlit příčiny celulitidy:

  • hormonální faktor,
  • dědičnost,
  • faktor výživy, stylu života,
  • oběhové potíže (cévní a lymfatické)
Existuje více typů celulitidy?

3 typy:

1/ Tuková celulitida: vzniká jako důsledek nárůstu počtu a objemu adipocytů. Bývá většinou měkká a nebolestivá při stlačení mezi prsty.

2/ Infiltrovaná celulitida, vodnatá nebo se zadržovanou vodou: je pružná na dotek a je způsobena oběhovými problémy cévními a lymfatickými. Nejvýraznějším důsledkem jsou těžké nohy a pocity otoků.

3/ Vláknitá celulitida: je tvrdá na dotek, kompaktní a bolestivá když ji stlačíme mezi prsty. Je již dlouho usazená, těžko se odstraňuje a pomerančová kůže je snadno viditelná bez stlačování.

Existují faktory, které mohou zhoršit výskyt celulitidy?

Ano, především faktory související s životním stylem: nedostatek sportu, sedavý způsob života, stres. Pak jsou to faktory fyziologické: trávící potíže, problémy krevního oběhu nebo špatné odstraňování škodlivých látek jsou také problémy, které ovlivňují vznik nadměrných tukových zásob, potažmo celulitidy.

Jaké jsou rozdíly mezi krémy nazývanými zeštíhlující, zpevňující a krémy proti celulitidě?

Jedná se o různé názvy vzhledem k různým účinkům:

  • Zeštíhlující přípravek: obecný termín
  • Zpevňující: ovlivňuje elasticitu a pevnost pokožky
  • Proti celulitidě: působí proti pomerančové kůži (celulitidě)
Jaký je rozdíl mezi termíny: remodelační, proti ukládání tuků, drenážní?

Remodelační: znovu vytvaruje, obnovuje kontury a křivky

Proti ukládání tuků: podporuje odstraňování tukových zásob

Drenážní: pomáhá pročistit tkáně pokožky

Je celulitida pořád stejná?

Mohou se projevit různá stádia vývoje:

- polštářky viditelné pouze při stlačení pokožky mezi prsty,

- polštářky viditelné v pozici ve stoje,

- polštářky viditelné v pozici ve stoje a v leže.

Je celulitida stejná u žen i u mužů?

Ne, velikost a tvar adipocytů jsou u obou pohlaví odlišné.

U žen jsou adipocyty seskupeny do vertikálních tukových laloků, kde vedou cévy a nervy. Jsou vůči povrchu pokožky situovány kolmo, vyhřezávají do dermis a způsobují na jejím povrchu deformaci pokožky, která pak vypadá jako "pomerančová kůže".

U mužů jsou adipocyty menší a umístěné šikmo. Toto rozestavění tedy nezpůsobuje vzhled "pomerančové kůže".

Jsou některá období pro vznik celulitidy rizikovější?

Důsledkem přímého spojení s hormonálními změnami se celulitida objevuje zejména během puberty, těhotenství a v období před nebo během menopauzy.

- V pubertě estrogeny způsobují změnu tukových tkání na některých zónách: stehna, boky, břicho a hýždě.

- Během těhotenství může zvýšená hladina hormonů vyvolat vznik celulitidy.

- Během menopauzy se zpomaluje kožní metabolizmus, tuky mají tendenci se spíše ukládat než být spotřebovávány.

Když už celulitida vznikne, je možné ji odstranit úplně, částečně nebo dokonce vůbec?

Ne úplně, ale můžeme dosáhnout velmi pěkných výsledků dobrým životním stylem, pravidelným sportováním a používáním vhodné péče.

Mohou muži používat zeštíhlující krémy?

Mužů se netýká celulitida, ale mají velmi tvárnou tukovou tkáň, která může být rychle zredukována držením diety - používání krému je možné, ale u mužů není obvyklé.

Může být celulitida po celém těle nebo jen na stehnech, hýždích a nohách?

Celulitida se nejčastěji vyskytuje na vnitřní a vnější straně stehen, v dolní části břicha, na vnitřní straně kolen, na vnější straně paží a na hýždích.

Proč celulitida vzniká?

Za běžných okolností hraje tuková tkáň úlohu zásobárny pro doplňování našich energetických výdajů. Proces ukládání a odbourávání tuků se odehrává v adipocytech, tukových buňkách.

Ale u ženy, zejména ve spodní části těla, dochází vlivem hormonů k převaze ukládání tuků, adipocyty mají sklon zvětšovat svůj objem.

U ženy jsou adipocyty seskupeny do vertikálních tukových laloků, které jsou od sebe odděleny vláknitými příčkami. Tyto příčky jsou vůči povrchu pokožky situovány kolmo a při zvětšování adipocytů se deformují, tím způsobují na povrchu deformaci pokožky (na té se pak tvoří prohlubeniny a hrbolky, typické pro pomerančovou kůži).

Tento růst adipocytů ve spojení s místním zpomalením krevního oběhu postupně mění strukturu tkání, zpomaluje buněčnou výměnu a hromadí toxiny. Na povrchu dochází kromě vzniku pomerančové kůže, která je čím dál tím patrnější a může se stát bolestivou, také ke ztrátě pohyblivosti a pružnosti pokožky.

Proč jsou ženy celulitidou více postiženy než muži?

Celulitida je zvláštní rozložení tkáně u žen.

Vzhled pomerančové kůže vzniká důsledkem prostorového rozložení tukových laloků u ženy: jejich příčky jsou vůči povrchu pokožky situovány kolmo, kdežto u mužů jsou šikmo, a tvoří tak méně tukových polštářků na povrchu. Ženské hormony hrají zároveň důležitou roli v metabolizmu lipidů.

Týká se celulitida i mužů?

Z fyziologických důvodů nejsou tukové tkáně u mužů uspořádány stejným způsobem jako tkáň u žen: tukové buňky jsou menší a jejich deformace nemá vliv na vzhled povrchu pokožky, jako je tomu u žen.

Co jsou lupy?

Lupy jsou spojeny s abnormální činností kožních buněk ve vlasové pokožce a s jejich odstraňováním formou "odlupování".

Co způsobuje vznik lupů?

Malassezia Ovalis je mikroorganizmus skupiny kvasinek a představuje přibližně 45% mikroflóry zdravé vlasové pokožky.

U některých jedinců dochází k přemnožení těchto kvasinek, což způsobuje imunitní reakci vlasové pokožky. Zrychluje se odlupování kůže na povrchu, a to způsobuje vznik lupů.

Existují nějaké faktory, které podporují vznik lupů?

Existuje několik možných faktorů: hormonální nerovnováha, stres, nadměrné pocení, nevhodné nebo příliš agresivní šampony, příliš rázné masáže vlasové pokožky, změny teploty (zejména v zimě, kdy často přecházíme ze zimy venku do tepla uvnitř).

Jaký je rozdíl mezi suchými a mastnými lupy?

Suché lupy mají bílou nebo našedlou barvu a objevují se ve formě drobných šupinek, které padají jako sníh při sebemenším pročesávání a vyskytují se na suché nebo normální vlasové pokožce.

Mastné lupy jsou větší a seskupují se pomocí mazu, které působí jako lepidlo, takže jsou na vlasové pokožce "přilepeny". Vyskytují se na mastné vlasové pokožce.

Je nějaký speciální postup při mytí vlasů s lupy?

Při mytí vlasů šamponem se držte těchto zásad:

Dobře vlasy namočte. Naberte trochu šamponu do dlaní a rozetřete po celém povrchu vlasů. Bříšky prstů masírujte vlasovou pokožku lehkými krouživými pohyby (bez tření nebo škrábání), poté vlasy do délek. Vzniklou pěnu nechejte působit po dobu 2 až 3 minut, poté opláchněte vlažnou vodou.

Je příčina vzniku lupů u mužů i u žen stejná?

Ano, lupy trápí přibližně 45% populace, obou pohlaví a všech etnických skupin

Proč je problém lupů spojen také se svěděním vlasové pokožky?

Lupy způsobují podráždění vlasové pokožky. Tato citlivost vlasové pokožky vyvolává svědění, které tento jev ještě zesiluje. Je proto třeba zabránit svědění, abychom zastavili bludný kruh jejich množení.

Pokud lupy nejsou ošetřovány jako celek, nedojde k narušení tohoto kruhu a lupy se nakonec znovu objeví.

Souvisí vznik lupů s věkem nebo s nějakou jinou příčinou?

Ne, s věkem nesouvisí. Zato vnější faktory - stres, znečištění… - nebo vnitřní - poruchy tvorby kožního mazu… - mohou narušit mikrobiální rovnováhu a zrychlit obnovování vlasové pokožky, a tím vyvolat tvorbu lupů.

Co je to barvení tón v tónu?

Dlouhodobá barva, ale bez vzniku viditelných odrostů. Poskytuje ideální kompromis mezi provizorním a definitivním. Ženy ji používají pro rozjasnění a plastičnost účesu, doplnění o odlesk, zakrytí šedin, aniž by ve skutečnosti přišly o svou původní barvu.


Zářivé odstíny pro zakrytí prvních šedin!


• Oživuje mdlý odstín,

• Nedochází k viditelným odrostům,

• Dodává dlouhodobé odlesky původní barvě,

• Překrývá až 50% šedivých vlasů,

• Postupně vymizí při oplachování vlasů.


Princip: Jedná se o oxidační barvu bez čpavku, vytvořenou na základě alkalického činidla a malého množství okysličovadla.

Obsahuje prekurzory barviv, které se v kontaktu s okysličovadlem mění na barevné sloučeniny. Vzniklá barviva nemění přirozenou pigmentaci vlasu, pronikají do vlasu, aniž by zasahovaly do středu vlasového vlákna.


Výsledná barva? Technologie barvení tón v tónu dlouhodobě obarvuje vlasy po dobu 6 až 8 týdnů. Hlavní výhoda: nedochází k viditelným odrostům, protože odstín zůstává podobný přirozené barvě vlasů.

S barvou tón v tónu musíme volit odstín podobný přirozenému odstínu nebo mírně tmavší, ale není možné s její pomocí vlasy zesvětlit.


Pro koho? Tón v tónu láká především ženy ve věku 30-49 let, které tuto barvu používají pro překrytí prvních šedin, aniž by radikálně změnily svou přirozenou barvu.

Kromě toho si neustále získává nové zákaznice, zejména ve věku pod 20 let, které hledají především odstíny s odlesky, které vydrží a jsou vidět.


Pozor: Neumožňuje radikální změnu odstínu nebo zesvětlení barvy, ani nepřekryje více než 50 % šedin..

Co je to přímé barvení?

Žádná technologie neposkytuje tolik svobody. Je určena na přírodní vlasy, dodává jim lehké nebo intenzívní odlesky. Jednoduchý postup pro změnu bez závazků!


• Bez peroxidu,

• Bez čpavku,

• Smyje se po několika umytích šamponem.


Princip: dočasná nebo přímá barva vytvoří vrstvu na způsob "vodovek" na přirozené barvě vlasů.

Bez peroxidu nebo čpavku, její složení obsahuje spojení přímých barviv "k okamžitému použití". Již vytvořená v lahvičce nebo v tubě, barva se usazuje pouze na povrch vlasového vlákna, aniž by měnila přirozenou pigmentaci melaninu.


Výsledná barva? Oživuje přirozené odstíny o živé, lehké nebo velmi intenzívní odlesky. Stačí si vybrat odstín podobný Vaší přirozené barvě nebo lehce tmavší. Barva se při mytí šamponem postupně vymývá. Postupně vlasy získávají svou původní barvu, jsou nedotčeny.

Pro koho? Přímá barva je určena především pro mladé ženy, které začínají s barvením. Barvení bez námahy, smývatelné, se svůdnými barvami.

Pozor: Neumožňuje zesvětlení ani krytí šedin.

Co je to trvalá barva?

To je velká hra barev! Může splnit veškerá přání: od jemné změny až po dokonalou proměnu. Pouze trvalá barva umožňuje provádět tolik úkonů: barvit, trochu nebo výrazně zesvětlit, ale na dlouhou dobu a také dokonale obarvit maximální množství šedin.


Barvy pro ztmavení, zesvětlení...dlouhodobě!!


• Může překrýt až 100% šedin,

• Umožňuje získat rozličné barvy a odlesky,

• Vyžaduje údržbu.


Princip: Jedná se o jedinou technologii, která umožňuje skutečné "2 v 1": zesvětlit pro lepší obarvení požadovaným odstínem. Vždy obsahuje peroxid (peroxid vodíku), čpavek a prekurzory barev, malé bezbarvé molekuly, které reagují mezi sebou a s peroxidem ve vlasech a proměňují se v barviva.

• Složení otevírá šupinky vlasů a přeměňuje přirozená barviva melaninu na molekuly rozpustné ve vodě.

• Vlivem čpavku peroxid uvolňuje kyslík, který přeměňuje prekurzory barev v barviva uvnitř vlasu. Šupinky se uzavírají, barviva zůstávají uvězněna uvnitř vlasového vlákna.


Výsledná barva? Trvalá barva opravdu umožňuje obarvit se podle svého, na jakýkoliv odstín: světlejší, ve stejném tónu, tmavší, s odlesky. Je to také jediný způsob barvení, který může zakrýt až 100% šedin.

Její účinek je více než dlouhodobý, je trvalý, protože dochází ke změně původního odstínu. Pouze růst vlasů tomu dělá konec formou odrostů. Efekt odrostů, více či méně výrazných podle zvoleného odstínu (podobného nebo velmi odlišného od původní barvy) a procento šedivých vlasů. Údržba je jednoduchá: stačí barvu opakovaně aplikovat každých 4- 6 týdnů.


Pro koho? Pro všechny, kdo milují barvy a ve většině pro ty, kdo chtějí překrýt šedivé vlasy. Ale zároveň i pro mladší ženy, které hledají širokou škálu barev.


Pozor: Odrosty jsou nevyhnutelné

Co mám dělat v případě, že se mi barva dostane do očí?

Okamžitě a důkladně oči vypláchněte vodou. Pokud nosíte kontaktní čočky, před důkladným vypláchnutím je vyjměte.

Jak co nejlépe udržovat Vaší barvu?

Pro zachování jasu Vaší barvy objevte řadu péče ELSEVE COLOR VIVE a její přípravky, které jsou speciálně určeny pro barvené vlasy: šampony, balzámy a krémové masky.

Jak dlouho mám počkat, než provedu další barvení?

Pokud používáte přímou barvu (skupina I): můžete aplikaci opakovat po 6 až 8 mytích vlasů od první aplikace.

Pokud používáte barvu tón v tónu (skupina II): doporučuje se provést novou aplikaci přibližně 6 až 8 týdnů po první aplikaci pro oživení jasu a barvy.

Pokud používáte trvalou barvu (skupina III): nová aplikace bude opodstatněná při objevení Vaší přirozené barvy u kořínků, jak vlasy odrůstají, mezi jednotlivými aplikacemi vyčkejte přibližně 4 až 6 týdnů.

V obou posledních případech doporučujeme řídit se specifickým způsobem použití na již barvené vlasy, "udržování barvy".

Jak mám své vlasy zesvětlit?

Za účelem poskytnutí osobního poradenství je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Jak mohu sehnat přípravky, které se již nevyrábí?

Rozumíme, že chcete zůstat věrná svému přípravku, ale bohužel Vám musím potvrdit, že se všechny již nevyrábí. Abychom Vám co nejvíce pomohli s výběrem jiného přípravku naší značky, doporučuji obrátit se na velké Hypermarkety/Supermarkety.

Pokud potřebujete doplňující informace, můžete nás kontaktovat na Infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru) od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod.).

Jak se provádí test citlivosti?

TENTO PŘÍPRAVEK MŮŽE VYVOLAT ALERGICKOU REAKCI, KTERÁ MŮŽE BÝT VE VÝJIMEČNÝCH PŘÍPADECH ZÁVAŽNÁ. ABYCHOM PŘEDEŠLI RIZIKU ALERGICKÉ REAKCE, JE NEZBYTNÉ DODRŽET NÁSLEDUJÍCÍ DOPORUČENÍ:

• NEPOUŽÍVEJTE PŘÍPRAVEK POKUD:

- se u Vás již projevila reakce na barvicí přípravek,

- je Vaše vlasová pokožka podrážděná nebo narušená.

• "TETOVÁNÍ ČERNOU HENNOU": pokud jste podstoupila "tetování černou hennou", i když pouze jednou, je možné, že u Vás došlo ke vzniku alergie, aniž byste o tom věděla. Nepoužívejte tento přípravek bez provedení testu citlivosti 48 hodin před použitím přípravku.


PROVEDENÍ TESTU CITLIVOSTI

• Sundejte si náušnice. Naneste pomocí vatové tyčinky za ucho množství dostatečné k pokrytí plochy o velikosti padesátníku:

- Kapku "koncentrátu barvy" obsaženého v tubičce A. Abyste zabránila případnému vzniku skvrn, odeberte tuto kapku tak, že tubičku držte otvorem vzhůru a velmi lehce ji stlačte. Tubičku A důkladně uzavřete.

- Trochu "barvícího krému" ve větší tubě B naneste na to samé místo jako "koncentrát barvy" z tubičky A. Aplikaci 2-3 krát opakujte a mezi jednotlivými aplikacemi nechte přípravek zaschnout. Pečlivě uzavřete tubu s barvou.

• Vyčkejte 48 hodin, aniž byste místo myla, zakrývala nebo se ho dotýkala.

Pokud se v průběhu této doby vyskytnou neobvyklé reakce jako je svědění, červenání nebo otok na testovaném místě nebo v jeho okolí, PŘÍPRAVEK NEPOUŽÍVEJTE.

Jak se vyhnout skvrnám během aplikace?

Používejte vhodné rukavice, které jsou přibaleny v krabičce s barvou. Pokud se i přesto potřísníte, otřete skvrnu vatou napuštěnou šamponem.

Jak zakrýt šediny?

Některé barvy jsou vhodnější k zakrytí šedivých vlasů. Čtěte pozorně vysvětlení na balení přípravků.

Například EXCELLENCE dokonale kryje šediny, ale CASTING CREME GLOSS se nedoporučuje, pokud máte více než 50% šedin.

Za účelem poskytnutí osobního poradenství je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Jak zamaskovat odrosty?

Je to velmi jednoduché: stačí použít stejnou barvu, kterou jste použila pro obarvení svých vlasů.

Pečlivě dodržujte přibalený návod: jak aplikovat přípravek na odrosty a jak dlouho ho nechat působit.

Jak zjistím, jakou barvu budou mít mé vlasy po obarvení?

Výsledek závisí na vaší přirozené barvě a na předchozích aplikacích barev. Na všech baleních našich přípravků jsou fotografie vlasů barvených za ideálních podmínek ve vztahu k odstínu a k výše uvedeným bodům.

Jaké jsou dobré tipy?

Každý typ barvy vyžaduje určitou zkušenost, aby bylo dosaženo pečlivého a estetického výsledku. Zde je několik tipů, na které byste při aplikaci barvicího přípravku neměla zapomínat:

• Pokud máte hodně šedin, začněte aplikací přípravku tam, kde je jich nejvíce.

• Pokud Váš účes odhaluje šíji, nezapomeňte v těchto místech ošetřit barvu. Mnoho žen na to zapomíná.

• Pokud máte dlouhé vlasy, dobře přípravek vetřete do délek, aby byla výsledná barva sjednocená.

Jaké jsou zásady používání?

Především nepoužívat, pokud jste alergická nebo u Vás došlo k reakci kůže, v takovém případě prosím kontaktujte Vašeho lékaře.

Všechny naše přípravky jsou určeny k přesně danému použití. Dodržujte návod k použití. Je třeba:

• použít vhodné rukavice,

• nenanášet na podrážděnou nebo citlivou vlasovou pokožku,

• nepoužívat k barvení řas, obočí nebo chloupků na obličeji,

• nepoužívat k odbarvení ochlupení,

• vyhýbejte se kontaktu s očima, a v případě, že k němu dojde, okamžitě je vypláchněte vodou nebo vhodným oftalmologickým přípravkem.


Pokud máte dlouhé nebo příliš krátké vlasy:

• v případě dlouhých vlasů použijte dvě balení barvy pro snazší rozetření přípravku a jeho dobrého vstřebání po celé délce vlasů.

• Pokud máte velmi krátké vlasy a zbyde Vám přípravek, v žádném případě ho neuchovávejte pro další použití. Přípravek k barvení ztrácí své vlastnosti.

Jakou mám vybrat barvu?

Pokud je vaše barva úplně přirozená a v případě, že se nemůžete rozhodnout mezi dvěma odstíny, zvolte ten světlejší. Vždy je jednoduší vlasy ztmavit pokud se vám výsledek bude zdát příliš světlý.

Jaký je rozdíl mezi barvením tón v tónu a trvalou barvou?

Barva tón v tónu je šetrná barva bez čpavku. Nezesvětluje Vaše vlasy, ale dodává jim zářivé odstíny s nebo bez odlesků v souladu s přirozenou barvou Vašich vlasů. Barvení tón v tónu se smývá po 6 až 8 týdnech.

Trvalá barva zesvětluje, ztmavuje nebo zvýrazňuje přirozenou barvu. Umožňuje buď radikální změnu barvy s více či méně výraznými odstíny, nebo získání barvy podobné Vaší přirozené barvě. Trvalá barva se nesmývá a obarvování odrostů se musí provádět vždy po 4 až 6 týdnech.

Jaký přípravek mám použít?

Za účelem poskytnutí osobního poradenství je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Je možné barvit si vlasy během těhotenství?

Pokud si chcete barvit vlasy během těhotenství a/nebo kojení, doporučuji Vám poradit se s Vaším ošetřujícím lékařem.

V případě, že Vám lékař barvení vlasů povolí, musíte dodržet bezpečnostní test.


Test citlivosti 48hod


Ačkoliv se vyskytují velmi vzácně, k reakcím na barvy na vlasy dochází u velmi malého počtu spotřebitelů (přibližně u 1 na milion prodaných přípravků).

Systematický test citlivosti, provedený 48 hodin před každým použitím přípravku, umožňuje odhalit případné alergické reakce na přípravek.

L'OREAL PARIS důrazně upozorňuje své zákazníky na toto preventivní opatření pomocí žlutého trojúhelníku umístěného na přední straně krabičky doplněného textem: "BARVA NA VLASY MŮŽE VYVOLAT ALERGICKOU REAKCI. TEST CITLIVOSTI JE NUTNÉ PROVÉST 48 HOD. PŘED APLIKACÍ."

Podrobně popsané provedení testu je uvedeno na boku krabičky a zároveň i v příbalovém letáku uvnitř.

V případě potřeby doplňujících informací je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Je možné samostatně zakoupit závěrečnou péči, která je součástí balení?

Tato péče se prodává výhradně v balení s barvou. Používá se v den, kdy vlasy barvíte, aby se vlas uzavřel a byla umožněna lepší fixace barvy.

Pro udržení Vaší barvy Vám doporučuji používat přípravky speciálně určené pro barvené vlasy. Šampon, který pečuje o vlasové vlákno, vlasy chrání a zachovává Vaši barvu v čase. Balzám pro snadné rozčesávání Vašich vlasů nebo ochrannou masku, která může ošetřit Vaše vlasové konečky.

Pokud potřebujete doplňující informace, můžete nás kontaktovat na Infolince 844 14 14 14:

od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod

(tarif místního hovoru)

Je možné v jeden den vlasy obarvit a zároveň provést trvalou ondulaci nebo trvalé narovnání vlasů?

Doporučujeme vám provést nejprve trvalou ondulaci nebo vyhlazení a vyčkat dva týdny než vlasy obarvíte. Za účelem poskytnutí osobního poradenství je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Je navlhčení důležité?

Ano a neopomíjejte ho. Po době působení a těsně před úplným opláchnutím barvy přidejte trochu vlažné vody a po dobu 2 minut masírujte lehkými pohyby bez tření.

Tato fáze umožňuje odstranění případného potřísnění pokožky barvou a fixaci vaší barvy uzavřením šupinek. Poté vlasy pečlivě a důkladně oplachujte až je voda čistá a aplikujte závěrečnou péči, která je součástí balení.

Je nutné dodržet dobu působení?

Ano. Doba působení (od úplné aplikace přípravku na vlasy) nesmí být za žádných okolností kratší nebo delší než je doba uvedená na příbalovém letáku, protože složení jednotlivých přípravků je zhotoveno s danou dobou působení. Nechat barvu působit déle než je uvedeno je zbytečné, protože barviva již nebudou účinkovat.

Pokud barvu necháte působit kratší dobu, neumožní barvicím pigmentům aby se správně rozvinuly.

Je třeba si umýt vlasy?

To záleží na typu barvy. Trvalá barva a barva tón v tónu se provádí vždy před mytím šamponem. Maz hraje ochrannou úlohu na vlasové pokožce a na vlasovém vláknu.

Oproti tomu se přímá barva aplikuje na umyté a osušené vlasy, abychom se vyhnuli prvnímu mytí šamponem (přímá barva se při mytí šamponem postupně smývá).

Již jsem si vlasy barvila a nikdy jsem nezjistila žádnou alergickou reakci. Musím přesto provést test alergické reakce kůže?

Ano, pokaždé musíte provést test citlivosti 48 hodin před aplikací barvy, abyste se ujistila, že u Vás nedošlo k rozvoji přecitlivělosti na některou ze složek přípravku při jejich používání.

Kdy mám připravit směs?

Pokud balení Vaší barvy obsahuje různé přípravky, které je třeba smíchat, učiňte tak až na poslední chvíli, v opačném případě by mohly ztratit svou účinnost.

Především nezapomeňte odlomit hubičku aplikátoru po přípravě směsi.

Má barva je příliš světlá

Za účelem poskytnutí osobního poradenství je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Má barva nepřekryla mé šediny

Za účelem poskytnutí osobního poradenství je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Má barva se nechytla

Za účelem poskytnutí osobního poradenství je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Má barva se vymývá

Aby zůstal zachován jas barvy, je potřeba používat vlasové přípravky specielně určené pro barvené vlasy, ty mohou zbrzdit škodlivý vliv vnějšího prostředí (slunce, vítr, světlo...).

Za účelem poskytnutí osobního poradenství je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Má barva šedne/zelená/modrá

Za účelem poskytnutí osobního poradenství je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Mám tetování, mohu použít barvu?

Pokud máte jednodenní/dočasné tetování černou hennou, je možné, že u Vás došlo k přecitlivělosti na P.P.D. (parafenylendiamin). Pro ověření a zjištění, zda si můžete obarvit vlasy, je nezbytné provést test citlivosti 48 hodin před aplikací barvy (viz. Informace na Vašem barvicím přípravku). V případě pochybností se poraďte se svým lékařem.

V posledních letech byl velký počet alergických reakcí nespravedlivě přisuzován barvám na vlasy, ačkoliv vznikly v důsledku jedné nebo více aplikací dočasného tetování černou hennou.

Tato tetování, prováděná bez jakéhokoliv zdravotnického dohledu, obsahují velmi vysoký podíl barviva P.P.D. (parafenylendiamin), výrazně přesahující povolené množství v kosmetických přípravcích. Používání tohoto tetování ve skutečnosti zvyšuje riziko alergie na PPD.

Výskyt nežádoucích kožních projevů důsledkem aplikace černých dočasných tetování vedl Francouzskou agenturu pro zdravotní bezpečnost zdravotních produktů (Afssaps) k vydání varování. Tato jednodenní tetování způsobují alergický ekzém a mohou vést v některých případech až k hospitalizaci.

Mé vlasy se obarvily do fialova

Za účelem poskytnutí osobního poradenství je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Mohu použít váš přípravek na jinou barvu?

Naše barvy jsou slučitelné s mnoha jinými přípravky. Přesto, aby bylo zaručeno, že dosáhnete požadovaného výsledku, kontaktujte naši Infolinku od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na tel: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Mohu smíchat několik barev?

Nedoporučujeme Vám to. Nepouštějte se do míchání více barev pro získání nového odstínu, výsledná barva by mohla být neestetická. Některé odlesky se mohou v kombinaci s jinými neutralizovat nebo jsou ve výsledku odlišné.

Za účelem poskytnutí osobního poradenství je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Mohu uchovat přípravek po smíchání?

Ne. Jakmile přípravek namícháte, musíte okamžitě a bez prodlení odlomit samoodlamovatelnou hubičku a provést aplikaci. Lahvičku okamžitě po aplikaci vyhoďte i v případě, že v ní zbývá přípravek.

Mohu vašimi přípravky obarvit i něco jiného než vlasy?

Barvy na vlasy, ať je jejich třídění jakékoliv, jsou výhradně určeny k barvení vlasů. Nejsou vhodné k barvení chloupků a neměly by být v kontaktu se sliznicemi (oči, rty, genitálie).

Může barva zesvětlit jinou barvu?

Ne. Pro zesvětlení barvy je nutné provést nejprve odbarvení, aby došlo k odstranění barvy Vašich barvených vlasů a poté přistoupit k aplikaci nového odstínu.

Váš dotaz vyžaduje velmi osobní odpověď a proto je obtížné ho vyřídit písemně.

Odbarvení je velmi technická činnost, musí se provádět za nejlepších podmínek, aby bylo dosaženo "základu odbarvení" v dokonalé shodě s vybranou barvou.

Z tohoto důvodu je nutné sestavit kompletní diagnózu Vaší historie barvení a Vašich požadavků, aby Vám mohla být poskytnuta co nejvhodnější odpověď. Za účelem poskytnutí osobního poradenství, je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Může být barva použita na vlasy odbarvené/zesvětlené?

Naše barvy jsou slučitelné s mnoha jinými přípravky. Přesto, aby bylo zaručeno, že dosáhnete požadovaného výsledku, kontaktujte naši Infolinku od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na tel: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Může mít barvení vliv na vypadávání vlasů?

Určitě ne. Vypadávání vlasů je především způsobeno vnitřními dysfunkcemi organizmu (hormonální změny, nedostatečná výživa, přílišná únava, užívání léků) a týká se vlasového váčku umístěného ve vlasové pokožce.

Barva působí pouze na viditelnou část vlasu, to znamená na vlasové vlákno.

Můžeme ihned po zakoupení přípravku provést jeho aplikaci?

Ne. Přípravek by mohl vyvolat alergickou reakci, která může být ve výjimečných případech závažná. Proveďte proto test citlivosti 48 hodin před každým použitím barvicího přípravku (viz příbalová informace).

Nemohu sehnat svůj odstín

Každý prodejce si řídí své objednávky a zásoby sám, doporučujeme Vám poradit se s vedoucím oddělení, který Vás bude moci informovat o tom, kdy bude Váš přípravek opět k dispozici.

Nosíte brýle?

Barvivo by mohlo obarvit jejich nožičky. Chraňte je jednoduše potravinářskou folií!

Pokud ji zrovna nemáte po ruce, použijte na nožičky lepenku nebo jako poslední záchranu je můžete potřít olejem nebo jiným mastným přípravkem, který nepropustí barvící přípravek. Nejlepší je použít staré brýle, u kterých obarvení nebude vadit!

Obarvila jsem si vlasy hennou: mohu použít barvu?

Nedoporučuje se barvit si vlasy před nebo po aplikaci henny, barvy s obsahem kovových solí nebo progresivní barvy na Vaše vlasy.

Ve skutečnosti tyto přípravky obsahují látky neslučitelné s oxidační barvou a v případě jejich spojení by mohlo dojít k lámavosti vlasů nebo k poškození stavu vašich vlasů.

Jediným řešením je počkat až Vaše vlasy úplně odrostou nebo až část obarvená hennou, kovovými solemi nebo progresivní barvou necháte ostříhat. Poté můžete na opět přírodní vlasy aplikovat vybranou barvu.

Poškozuje barvení vlasy?

Ne, pokud dodržujete dobu působení a návody k použití. Přesto Vám doporučujeme neměnit radikálně barvu a neprovádět časté odbarvování, protože zcitlivělý vlas ztrácí lesk a může reagovat odlišně na barvu, což by nemuselo splnit vaše očekávání.

Pro zachování hebkosti a lesku vlasů pro Vás L'Oréal Paris vytváří přípravky, které respektují Vaše vlasy a zachovávají jejich sílu a jas.

Potřebuji poradit, jak napravit výslednou barvu

Za účelem poskytnutí osobního poradenství je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Proč si mám nasazovat rukavice?

Musíte mít vhodné rukavice, jinak by se vám mohly obarvit nehty. V každém balení našich barev jsou přiloženy rukavice.

Výsledná barva je příliš červená/oranžová/žlutá

Za účelem poskytnutí osobního poradenství je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Výsledná barva je příliš tmavá

Za účelem poskytnutí osobního poradenství je Vám k dispozici naše Spotřebitelské centrum, od pondělí do pátku, od 9 do 17 hod. na infolince: 844 14 14 14 (tarif místního hovoru).

Identifikujte se

Jestliže jste již zaregistrováni, přihlašte se v poli níže:

Newsletter

Děkuji za zrušení mého přihlášení k Newsletteru

Zapomněli jste Vaše heslo ?

Zadejte prosím vaši e-mailovou adresu níže a my vám zašleme vaše přístupové heslo.

Přeposlat příteli

Zadané e-mailové adresy budou použity pouze pro zaslání požadovaného článku a nebudou uloženy.

Poslat

Zaregistrujte se pro zasílání Newsletteru

Zaregistrujte se pro zasílání Newsletteru od L'Oréal Paris: získáte velké množství informací o nových výrobcích, speciální výhodné nabídky, dárky, rady expertů a další překvapení!

Zaregistrovat se

Pro zrušení registrace pro
zasílání Newsletteru L'Oréal Paris klikněte zde.

Vaše spotřebitelské centrum L'Oréal Paris na telefonu 844 16 16 16, nebo na emailu